MSI Vector GP78 HX 13V laptop için 95 derece normal mi?

Sagokey019

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce MSI Vector GP78 HX 13V laptop aldım. Bugün oyun indirip test etmek istedim. The Last of Us ta CPU 95 Gpu 87 derece oldu. Oyunun optimizasyonu iyi değil o yüzden mi acaba diye başka oyun denemek istedim. God of Wardada CPU 85 dereceydi ortalama. Bu değerler normal midir yeni bir laptop için?

Aldığım laptop şu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı için 87 derece fazla. Cihaz altı açık mı? Hava alabiliyor mu?
Hocam şimdi altına kitap koyup denedim tekrar. Değerler biraz daha düştü sanırım ama pek emin olamadım daha detaylı test edicem daha sonra.
Yanlış konumlandırmış olma ihtimaliniz yüksek. Çoğu oyunda max 80 derece alıyo olmanız lazım. Konumlandırma doğruysa donanımda sorun olabilir.
Nasıl konumlandırmam doğru olur hocam stand falan mı alsam ya da soğutucu falan alsam alttan hava alması daha rahat mı olur acaba?

Hocam şimdi altına kitap koyup denedim tekrar. Değerler biraz daha düştü sanırım ama pek emin olamadım daha detaylı test edeceğim daha sonra.

Nasıl konumlandırmam doğru olur hocam stant falan mı alsam ya da soğutucu falan alsam alttan hava alması daha rahat mı olur acaba?

Stant alırsan iyi olur. Soğutucuya gerek yok, bir işe yaramıyorlar.

Hocam şimdi altına kitap koyup denedim tekrar. Değerler biraz daha düştü sanırım ama pek emin olamadım daha detaylı test edeceğim daha sonra.

Nasıl konumlandırmam doğru olur hocam stant falan mı alsam ya da soğutucu falan alsam alttan hava alması daha rahat mı olur acaba?

Soğutucu boş iş hocam. Altı boş olsun rahatlar makine. Izgaraları hava alsa yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı