Müşteri hizmetleri ile modem arayüzü şifresi değiştirebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
7
Yer
Kalos Region
Dükkanı devrettiğimiz için devretmeden önceki gibi rooter ile kullanıyordum fakat bu gün anlamadığım şekilde internete girilmiyordu.

İnternetin şifresi devrettiğimiz kişide olduğu için onlarda giremeyince dükkandaki modemi resetliyor uğraşırken.

Modem arayüze şifresi kesinlikle değiştirildi bağlatıldığı zaman o yüzden sitelerde yazan şifreleri söylemenize gerek yok benim tek merak ettiğim müşteri hizmetlerini arayarak kolayca değiştirip kurabilirmiyim.

Çözüm
ADSL kullanıcı adı gibi bilgiler temizlenmiş olabilir, internette kurulum aşamaları ile alakalı sayısız içerik var, bağlantı olsa ben uzaktan bağlanırdım ancak senin yapman gerekiyor haliyle :) Sana bir video bulayım, oradan yola çıkarak hızlıca kurulumu gerçekleştir.

Kablo kısmından emin olmak için ise modem ışıklarını takip ediyor ol, hatta işlem öncesi güçten kesip tekrar çalıştır modemi.

ADSL kullanıcı adı veya WAN bağlantısı için "NAT" gibi ayarlar sıfırlanmışsa bunlardan ötürü bağlanamıyor olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Servis sağlayacısını ararsan sana giriş bilgilerini verebilir.
Reset deliği var, oraya bir nesne ile 15-20 saniye kadar basılı tutun modem fabrika ayarlarına sıfırlanır.
O reset modemin fabrika ayarlarına dönmesini sağlar. Wifi adı şifresini sıfırlar, modem arayüzünü sıfırladığını görmedim çok denemişliğim oldu tabi bu modemin markasına göre değişiyor :)

Reset düğmesi modem arayüzünü de sıfırlıyor. Arayüzde varsayılan kullanıcı adı ve şifrenin yazması gerekiyor aslında.

Screenshot_2019-09-14 Residential Gateway Logout.png

ISS ağ üzerinden modem arayüz şifreni değiştiremez. Komşunuz modemi kurcalarken "Resetlediğinden eminse" default kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile sorunsuzca giriş sağlayabilmen gerekir. Modem marka - model - sürüm bilgilerini verirsen bizler de doğru bilgiyi aktarmış oluruz, onu da bir denemiş olursun.

Verdiğimiz bilgiler ile giremezsen modem resetlenmemiş demektir. Bu durumda eski şifreyi girmen veya modeme reset atıp standart şifre ve kullanıcı adını girmen gerekir.

@BilgisayarKurdu kesinlikle resetlendi çünkü ağı adı değişti ve şifre kalktı.

Yanlış hatırlamıyorsam kurmaya gelen kişiler zamanında değiştirmiş olduğu için internette yazanlar olmuyor ve modem AirTies RT-206v1TT.
Reset deliği var, oraya bir nesne ile 15-20 saniye kadar basılı tutun modem fabrika ayarlarına sıfırlanır.
Kullandığım modemde sadece tuş var delik yok.
Arayüzde varsayılan kullanıcı adı ve şifrenin yazması gerekiyor aslında.
Maalesef sizin attığınız gibi bir yer yok sadece kullanıcı adı ve parola var.

206 V1 cihazların giriş bilgileri şu şekilde; admin – ttnet.

Eğer bu bilgiler ile giremiyorsan "Arayüz şifresini de barındıran bir sıfırlama işlemi yapılmamış" demektir. Ben kullanma kılavuzuna bakıp tam sıfırlama nasıl yapılıyor sana dönüş yapacağım.

@BilgisayarKurdu kesinlikle resetlendi çünkü ağı adı değişti ve şifre kalktı.

Yanlış hatırlamıyorsam kurmaya gelen kişiler zamanında değiştirmiş olduğu için internette yazanlar olmuyor ve modem AirTies RT-206v1TT.

Kullandığım modemde sadece tuş var delik yok.

Maalesef sizin attığınız gibi bir yer yok sadece kullanıcı adı ve parola var.
Aynı sorunu Zyxel ile yaşamıştım. Problem ethernet kablosu ile bağlanmadığınız için oluyor olabilir. Wifi üzerinden değil kablo bağlayarak modem arayüzüne internette yazan şifreleri deneyerek ulaşabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı