Müzik stüdyosu için ekran kartı önerisi

KayraÇ07

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, yakın bir abim müzik stüdyosu kurmak istiyor bütçesi ikinci ellerde dahil olmak üzere 2000-3000 arası bu iş için önerebileceğiniz ekran kartı varsa sevinirim.

Ekran mı kartı? İşlemci çok daha önemli değil mi müzik prodüksiyon işinde? Video falan uğraşacak mısınız?

O bütçeye zor hocam.

Ben bu tarz açılan bir konuda GTX 1660 önerileri vesaire gördüm ikinci ellerde de 3000 bandında satılıyor.

Ekran mı kartı? İşlemci çok daha önemli değil mi müzik prodüksiyon işinde? Video falan uğraşacak mısınız?

Hocam işlemci için Ryzen 5 5500 düşündüm ardından okuma yazma hızı yüksek bir SSD ve orta düzey bir ekran kartıyla yeteceğini düşünüyorum video işlerine gireceğini düşünmüyorum ayrıca.

Video işlerine girilmeyecekse bence de en mantıklısı senin düşündüğün. Çünkü ben hiç duymadım ekran kartının önemli olduğunu bu iş için. İşlemci yeter diye düşünüyorum fakat asıl mevzu zaten ses kartı. Şöyle söyleyeyim, ilk başladığımda eski bir dizüstüne sahiptim müzik yaparken. Plugin falan kullandığımda cızırtı çok oluyordu. İşlemcisi de i5-3210M. Daha sonra ikinci el Native Instruments Komplete Audio MK2 ses kartı aldım. Cızırtı falan kalmadı. Üstesinden rahatlıkla gelecektir seçtiğin işlemci ama dediğim gibi ses kartı çok önemli.

Geri
Yukarı