Muhabbet kuşu vitamin kullanımı

Lil Easy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kuşumun suyuna her pazartesi 3 damla multi-vitamin damlatıyorum ve bu su 1 hafta boyunca duruyor. Kısacası her pazartesi suyunu tazeleyip 3 damla multi-vitamin damlatıyorum. Bu kullanım doğru mudur?

3 damla verme sebebim fazla abartmak istememem çünkü ek yem olarak meyve-sebze veriyorum. Yani doğal olarak vitamin alıyorlar zaten. Yine de alamadıkları D vitamini gibi şeyleri multi-vitaminden karşılamak istiyorum.

Yoktur, ben kuşumu veterinere götürdüğümde suyunu 5 günde bir değiştirdiğimi söylemiştim, sorun olmaz demişti. Tabii tam bilemiyorum, sonuçta 2 gün fark var.

Yoktur, ben kuşumu veterinere götürdüğümde suyunu 5 günde bir değiştirdiğimi söylemiştim, sorun olmaz demişti. Tabii tam bilemiyorum, sonuçta 2 gün fark var.
Veteriner dediyse vardır bir bildiği. Çünkü vitaminli suyu çok bekletince bozulduğu söyleniyor. O yüzden 1 hafta beklemesinde sorun olur mu diye merak ettim ama olmaz sanırım. Çünkü 1 haftada bir suyunu tazeleyip vitamin damlatıyorum ve bu vitaminli su 1 hafta boyunca duruyor.

Veteriner dediyse vardır bir bildiği. Çünkü vitaminli suyu çok bekletince bozulduğu söyleniyor. O yüzden 1 hafta beklemesinde sorun olur mu diye merak ettim ama olmaz sanırım. Çünkü 1 haftada bir suyunu tazeleyip vitamin damlatıyorum ve bu vitaminli su 1 hafta boyunca duruyor.
1 hafta da bir şey olmayabilir ama suyunu her gün değiştirirseniz daha da iyi olur tabii ki kuşunuz için. Siz yine de süreyi 4 veya 5 günde indirirseniz daha iyi olucaktır.

Son düzenleme:
Hocam her gün olmasa bile 2 günde bir değiştirmenizde çok fayda var. Her değiştirdiğinizde vitamin koymayın. Vitamin koyduğunuz zaman biraz daha fazla tutabilirsiniz, suyu bitirmesine yakın değiştirebilirsiniz. Yine de 3 günü geçmemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı