Muhabbet Kuşunu Kediden korumak gerekli mi ?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Evde muhabbet kuşu beslediğim için hali hazırda kuş yemi alıyordum. Ardından dışarıdaki kuşlar aç kalıyor diye bir avuç yemi cama koyuyordum, koya koya kuşlar iyice alıştı. Fakat son 2 - 3 gündür birde cama kedi gelmeye başladı ve sürekli kedi o kuşları avlamaya çalışıyor. Ben kedinin geldiğini görünce hemen kalkıp kuşları kovuyorum (kedi saldırmasın diye).

Fakat doğru mu yapıyorum yoksa yanlış mı? Sonuçta doğanın kanunu ya hayvanlar birbirilerini yerler.

NOT: Kediye de börek koydum fakat hiç dokunmadı bile sadece miyavlayıp durdu ardından gitti, kuşlar gelince tekrar geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Evde muhabbet kuşu beslediğim için hali hazırda kuş yemi alıyordum. Ardından dışarıdaki kuşlar aç kalıyor diye bir avuç yemi cama koyuyordum, koya koya kuşlar iyice alıştı. Fakat son 2 - 3 gündür birde cama kedi gelmeye başladı ve sürekli kedi o kuşları avlamaya çalışıyor. Ben kedinin geldiğini görünce hemen kalkıp kuşları kovuyorum (kedi saldırmasın diye).

Fakat doğru mu yapıyorum yoksa yanlış mı? Sonuçta doğanın kanunu ya hayvanlar birbirilerini yerler.

NOT: Kediye de börek koydum fakat hiç dokunmadı bile sadece miyavlayıp durdu ardından gitti, kuşlar gelince tekrar geldi.

Doğanın kanunu doğada geçer : ) Senin evin senin penceren kuralları da sen koyarsın :cool:
Kediye zarar verme ama kuşları da koru, kolay gelsin :)

Kedi gelmeye başladıktan sonra kuşları besleyemiyorum bile fakat alışkanlık yaptı herhalde. Zaten kedinin nasıl cama gelebildiğini hiç aklım almıyor :D

Sanırım hem kuş yemi hem kedi maması almam gerekecek bundan sonra. Mama olarak tavsiyeniz var mıdır ?

Kedilerin mamayı koku duyuları sayesinde bulma gibi bir şansları var mı ? Çünkü eğer mamayı camın oraya koyarsam bu sefer kuşlar için tehlikeli olacak. Camdan uzak aşağılara bir yere koymak istiyorum.
Börek kuru kuru gitmez
Börek dediğim "milföy" mü ne var ya ondan :D Birde kaşarlı :D

Koklayarak aramazlar ama önüne verdiğin şeyi koklarlar, sonra yerler.

Mesela ben 10 kadar kedi besliyorum. Her gün mama koyduğum yer var oraya gidiyorum hepsi sıraya geçiyor. Nerede yiyeceklerini biliyorlar. :)

Bir süre belli bir yere koy, yanlarına giderek göster. Sonradan anlarlar zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı