Muhabbet kuşunun kuyruğu koptu

sasuk

Centipat
Daha fazla  
Erkek muhabbet kuşumun kuyruğunu tutum yanlışlıkla ve koptu bir şey olur mu? Kan yok.

IMG20240505173701.jpg

Dosya Ekleri

• IMG20240505173624.jpg
    IMG20240505173624.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrikker mazsallah kuslariniz güvenli ellerde olduğu belli 👍

Güvenli ellerde olmasa nasıl 12 sene yaşasın ki. Ayrıyeten kötü de bakmadım. Defalarca aniden şehir dışında çıkmam gerektiğinde uzaklarda olduğum günler oldu ve geldiğimde de hiçbir sıkıntısı olmadığını gördüm. Her an her saniye dikkat etmeniz gerekmiyor. Direnç diye bir şey var. Eğer bir canlıyı defalarca zor durumda bırakırsanız her seferinde bir dahaki zor durumu daha alışkın bir şekilde yaşayacaktır ve bu duruma karşı direnci gelişecektir. Sizce neden sokak kedileri cins kedilere göre daha dayanıklı ve sağlam bünyeye sahiptir?

Ortalama 5-10 yıl yaşayan hayvanı bu şekilde 12 yıl yaşattım. Güvenli ellerde olmadığını mı iddia ediyorsunuz?

Ortalama 5-10 yıl yaşayan hayvanı bu şekilde 12 yıl yaşattım. Güvenli ellerde olmadığını mı iddia ediyorsunuz?

Reis bence sen de biraz sakin olmalisin. Ayrica bazi kuslar sahibi olmadigi icin sikintidan kendini tuylerini yoluyor, strese giriyor bu da aklinizda kalsin bence. Ayrica kafes temizliginin belli bir duzeni olmaz nedeni kusu hemen hasta etmesi degil, kusun hasta edebilecek seylere kapi acmasi, iyi aksamlar.

Bu emrivaki nedir? Ben 12 yıl boyunca kuş besledim yeri geldi kafasını çama çarptığı da oldu hasta olduğu da oldu günlerce kafesinin temizlenmediği de oldu ama bu hayvanlar sandığınız kadar hassas kar taneleri değil. Kuyruğunun kopması uçuşunu etkilemez, kafesinin pisliği temizliği uçuşunu etkilemez ki bu hayvanlar 5 dakikada bir pisliyorlar. Anime izlemeyi bırakıp insanlarla nezaket çerçevesinde iletişim kurmayı ve çözüm odaklı olmayı öğren.
12 yıl kuş yaşatmış ama kafes temizliği gibi şeylerin uçuşla bir bağdaşlığı olduğunu düşünmeye çalışan bir arkadaşımızdan kuşlar hakkında bilgi almayı kendime yakıştırmıyorum. Sandığınız kadar hassas değil demişsin, tabii ki 12 sene tek hayvana bakmakla yükümlü olduğun için genel konuşmayı kendine huy edinmeni anlıyorum. Sandığından daha hassas olduğunu da şu an öğrenmiş olmana da ayıp diyorum, kuş arkadaşına yazık. Kafes temizliği konusundaki garip yorumlarına değinmeyeceğim tabii ki de. Kafes temizliğinin önemini çok da uzun uzun anlatmaya ve kuşların bünyelerin hassaslığıyla tam olarak alakalı olduğunu da söylemeye lüzum bulmuyorum. Emrivaki yaparım, kuyruğu kopan kuşun strese girdiğini bilirim zira 10 yılda baktığım kuş sayısı muhtemelen doğada gördüğün kuş sayısından fazladır, bunu da kendime hak bilirim. Kuş psikolojisini, stresini öğren. Arada bir google'a muhabbet kuşu nedir yaz. Kartal bakmıyorsun. Avucun kadar olmayan bir hayvana bakıyorsun.

Aniden şehir dışında çıkmam gerektiğinde uzaklarda olduğum günler oldu ve geldiğimde de hiçbir sıkıntısı olmadığını gördüm

İ-na-nıl-maz. Kuş kendi çabalarıyla hayatta kaldığı için kendini öveni de ilk defa görmüş olduk böylelikle. 12 sene yaşamasında etkini iyi düşün. %30 aşağısında olduğunu emrivaki yapmadan söyleyebilirim. Anime izle, belki 1-2 kuş sahnesinden etkilenirsin 🥸

Yeni konular

Geri
Yukarı