MUX switch olan ROG STRIX laptopa monitör alınırsa performans artışı olur mu?

jetusejaime

Centipat
Daha fazla  
Selamlar iyi sosyaller. ASUS ROG STRIX G15 G513RM 2022 model laptopa sahibim. Cihazımda MUX var ama NVIDIA G-Sync özelliğini kullanamadığım için monitör almaya karar verdim. Lenovo Legion R25i-30 markasını sipariş edeceğim. Valorant'ta poligondayken 500 FPS alıyorum oyundayken 150-250 arası dalgalanıyor. Yeni aldığım monitörde MUX açıkken FPS değerlerim değişir mi? Bir katkısı olur mu? Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değerlerinde değişme olmaz harici karta bağlı olan porttan bağladığınız taktirde çünkü gene MUX switch ile aynı etkiyi yapacak, fark yok.

FPS değerlerinde değişme olmaz harici karta bağlı olan porttan bağladığınız taktirde çünkü gene MUX switch ile aynı etkiyi yapacak, fark yok.
alacağım monitör 165 hz destekliyor 165in altına düştüğünde g-sync açık olursa kasma hissiyatı oluşur mu? bu bilgisayar 300 hz normalde birden 150 fps görünce aşırı kasma hissiyatı oluşuyor.

@jetusejaime En DüÅük %1 ve %0.1 FPS nedir?

Bu arada tek kanal 16 GB RAM varsa, 32 GB yapmayı da düşünebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Tek kanal değil çift kanal 32 GB ram var laptopta. %1 ve %0.1 fps değerlerini ölçtüm sorun sanırım işlemci kaynaklı R7 6800H işlemcim var ve sanırım darboğaz yapıyor. Nasıl daha verimli çalışmasını sağlayabilirim işlemci kaynaklı oyunlarda bunun hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Tekrardan çok teşekkürler.

@jetusejaime 6800H'ın bu kadar zayıf olmasını beklemiyordum açıkçası, MUX+ Dual channel ile bu performansi vermesi kötü. Intel CPU olsaydı ThrottleStop ile optimize edilebilirdi biraz ama AMD tarafında yeni nesilde öyle desteği olan bir program yok diye hatırlıyorum ben, haliyle işlemciyi optimize edemeyiz.

@jetusejaime 6800H'ın bu kadar zayıf olmasını beklemiyordum açıkçası, MUX+ Dual channel ile bu performansi vermesi kötü. Intel CPU olsaydı ThrottleStop ile optimize edilebilirdi biraz ama AMD tarafında yeni nesilde öyle desteği olan bir program yok diye hatırlıyorum ben, haliyle işlemciyi optimize edemeyiz.
Armoury Crate üzerinden çektiği wattı yükseltsem acaba sorun çözülür mü?

Geri
Yukarı