MVC Yönetim paneli oluşturması nasıl yapılır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Donanım sorumlusu
Merhabalar;
Epeydir uğraşmadığım web sitesi programlamaya geri göndüm.

MVC teknolojisi ile geliştirmekteyim.

Ve şu anda da bir web sitesi tasarlamak istiyorum sitenin index sayfası hazır fakat daha yapmak istemiyorum sebebi ise
Geri kalan her şeyi yönetim panelinden ayarlamak istiyorum header, footer sabit duracak tüm işlemler vs değişiklikler @renderbody yani body etiketlerinin içi değişecek
Örnek vermek gerekirse bir tablo oluşturacak isem zaten bu benzer tabloların şekilleri ve kodları veritabanında tutmak isterim sonra onu yönetim panelinden çağırım sayfaya eklensin istiyorum tüm ekle kaldır vs. işlemleri buradan yapılabilir hale gelmesi bir nevi bir yönetim paneli olsun bir daha Visual Studio'yu bu tarz şey ler için açılsın istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla kodları yani html tasarım kısmını veritabanında tutup renderbody içerisinde veritabanından çektiğin html kodunu işleyeceksin. Bu çok riskli bir hareket ve güvenlik açıklarına direkt kapı açıyor. Yine de sen bilirsin. Html.Raw metoduna bir bak derim.

Siz ön yüz kodlamasını yapın, daha sonra basitçe bir CMS yazıp ön yüzün db den gelmesini sağlarsınız. Parçalayarak yapmanız gerekecek yani içeriği html olarak DB de tutayım RenderBody der basarım demek doğru değil. DB den gelmesi gereken şeyler bellidir. Örnek olarak bir CMS incelemeni tavsiye derim. AYnısını yapamasan da fikir verir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı