MX330 sistemde FIFA 23 kasıyor

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyun orijinal.

Sistemim ise: MX330 ekran kartı, 16GB RAM(8x2), 11.nesil i5 işlemci.

Sorun ise: Oyunu ilk başlattığımda çok kasıyor ama bir müddet sonra akıcı oynayabiliyorum. Her başlangıçta öyle oluyor.

Oyun orijinal.

Sistemim ise: MX330 ekran kartı, 16GB RAM(8x2), 11.nesil i5 işlemci.

Sorun ise: Oyunu ilk başlattığımda çok kasıyor ama bir müddet sonra akıcı oynayabiliyorum. Her başlangıçta öyle oluyor.
Kasması normal ekran kartı zayıf. Ama oynanamaz bir durumda olduğunu düşünmüyorum. Öyle ise FIFA 22 indirin.

Hangi ayarlarda ve hangi çözünürlükte açıyorsunuz oyunu?
Her türlü çözünürlüğü denedim nafile. Fakat çözünürlük değiştirdikten sonra kasmalar azalıyor.
Örneğin en düşük çözünürlük(720p)te başlayınca kasıyor, çözünürlük yükseltiyorum yine kasıyor sonra düşürüyorum kasma duruyor.

FIFA 23 ve EA FC 24'ün optimizasyonu berbat ötesi hocam çok normal.

Her türlü çözünürlüğü denedim nafile. Fakat çözünürlük değiştirdikten sonra kasmalar azalıyor.
Örneğin en düşük çözünürlük(720p)te başlayınca kasıyor, çözünürlük yükseltiyorum yine kasıyor sonra düşürüyorum kasma duruyor.

RDR 2'yi tek ayarla oynadığım laptopta EA FC denen çöp oyunu rahatça oynamak için saatlerce uğraştım hocam.

FIFA 23 ve EA FC 24'ün optimizasyonu berbat ötesi hocam çok normal.

RDR 2'yi tek ayarla oynadığım laptopta EA FC denen çöp oyunu rahatça oynamak için saatlerce uğraştım hocam.
Sonucu ne oldu peki? Oynayabildin mi?
Yapabileceğiniz bir şey yok maalesef ara sahnelerde 100 FPS alıp oyun içinde 200 alıyor bende mesela ağır özürlü.
Ne yapmalıyım peki hangi fifa oyunu daha akıcı oynanıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı