Nakil nereden ve ne zaman aldırılır?

Yusuffwqe

Hectopat
Merhaba, şu an 9.sınıfım ve bulunduğum okuldan memnun değilim bundan dolayı nakil aldırmak istiyorum ama nereden ve ne zaman nakil yapılıyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ben nakil aldırdım müdür yardımcısı kendisi yapmıştı nakilimi. Ama bir süre beklersin ve eğer puan olarak birinci sırada olursan sistem seni seçer.

Müdür yardımcısıyla konuşabilirsin durumu ya da kendin yapabilirsin eğer istediğin okulda kontenjan varsa naklini yapar.

Kontenjanı var teşekkürler.

e-Devlet'den yapıyorsun bizim zamanımızda haftalık oluyordu şu an aylık sanırım pek emin değilim.

Teşekkürler.

Ben nakil aldırdım müdür yardımcısı kendisi yapmıştı nakilimi. Ama bir süre beklersin ve eğer puan olarak birinci sırada olursan sistem seni seçer.

Müdür yardımcı ile konuşacağım 9 kişilik kontenjanı var sanırsam girerim herhalde.

Nakil için iki yol vardır:
1- Okula dilekçe verirsiniz ve sistem üzerinden başvuruyu onlar yapar.
2- Veliniz e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir.

Bazı zamanlarda ay sonu beklenir bazı zamanlarda haftalık nakil yapılır. Siz perşembe günü son olmak üzere nakil başvurusu yaparsanız, eğer yeterli kontenjan varsa cuma günü nakliniz onaylanır ve pazartesi günü yeni okulunuzda başlarsınız.

Ek: İstediğiniz kadar ve istediğiniz zaman nakil başvurusunda bulunabilirsiniz (nakil onay günleri olan ayın ya da haftanın cuma günü hariç).

Google'a "lise kontenjan" yazıp çıkan sayfada uygun alanları seçtikten sonra istediğiniz lisede hangi alanda kaç kontenjan var öğrenebilirsiniz. Bu kaynak, milli eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı sayılardır, güvenilirdir.

Nakil için iki yol vardır:
1- okula dilekçe verirsiniz ve sistem üzerinden başvuruyu onlar yapar.
2- veliniz e-Devlet üzerinden başvuru yapabilir.

Bazı zamanlarda ay sonu beklenir bazı zamanlarda haftalık nakil yapılır. Siz perşembe günü son olmak üzere nakil başvurusu yaparsanız, eğer yeterli kontenjan varsa cuma günü nakliniz onaylanır ve pazartesi günü yeni okulunuzda başlarsınız.

Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı