Nasıl İngilizce öğrenilebilir?

• Konuyu başlatan BmJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 958

BmJ

Centipat
Daha fazla  
Yakında Amerika'da yaşama planım var bu yüzden İngilizce öğrenmek istiyorum. Hiç bilmiyor değilim sadece biriyle konuşmaya gelince donup kalıyorum. Cümle kurmada sıkıntım var. Bana yardımcı olursanız fikirler önerirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

Yakında Amerika'da yaşama planım var bu yüzden İngilizce öğrenmek istiyorum. Hiç bilmiyor değilim sadece biriyle konuşmaya gelince donup kalıyorum. Cümle kurmada sıkıntım var. Bana yardımcı olursanız fikirler önerirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

Pratik yapman lazım. Oyun oynarken dışarıda yalnızken sürekli İngilizce konuşman gerekiyormuş gibi yapabilirsin. Cümleleri birleştiremiyorsan eksik kelime haznen olabilir. Belirli konuşma kalıplarını öğrenebilirsin.

Konuşma probleminizi cambly veya İngilizce kursları ile çözebilirsiniz. İnternet üzerinden tabii ki İngilizce'nizi geliştirebilirsiniz ama biriyle etkileşim olmadan konuşmanızı geliştiremezsiniz.

Herkes farklı bir metod önerebilir ama ben önce gramer kısmını tamamlayıp (Youtube'daki video kurslarla ya da şunun gibi bir kitapla ilerleyebilirsiniz), ardından da A2-B1-B2 sırayla seviyelerde kitap okuma ve dinleme yapma taraftarıyım. Bunları yaparken de bilmediğiniz kelimeleri bir excel tablosu ya da defter yapıp sürekli tekrar ederseniz hafızanıza atmanız kolaylaşır.

Konuşma probleminizi cambly veya İngilizce kursları ile çözebilirsiniz. İnternet üzerinden tabii ki İngilizce'nizi geliştirebilirsiniz ama biriyle etkileşim olmadan konuşmanızı geliştiremezsiniz.
İngilizce konuşmaya yönelik discord grupları var. Oralar kullanılabilir. Ücretli uygulamalara ne kadar gerek var, tartışılır.

Söyleyebildiğin cümleleri tekken veya kafanda söyle. Dilinle söyleyebilirsen daha iyi tabi. Pratik yapman gerek. İngilizce kelimeleri

İngilizce tanımlarını yapabilirsen ingilizce öğrenirsin. Neyi nasıl bildiğin de çok önemli. Dizi film izlemek yerine ingilizce kitap oku. Telaffuzun, görsel hafızan, kelime dağarcığının gelişmesi çok önemli.

Dil öğrenmek uzun bir süreç. Dil dediğiniz şey nankördür, güncel de tutmanız gerekir. Gramer de çalışın ama kelime ağarlıklı olsun. Süreçte başarılar dilerim, iyi forumlar.

Duolingo'dan pratikler yapıyorum şu an da hem eğlenceli olmasını da istiyorum öğrenirken.

Duolingo'dan pratikler yapıyorum şu an da hem eğlenceli olmasını da istiyorum öğrenirken.
Duolingo hiçbir şey öğretmiyor açıkçası.

Bunu eğlenceli hale getirecek sizsiniz. Çizgi roman okumak, manga okumak, kitap okumak eğlenceli şeyler. Araştırma yapmanız gerekecek bunun için. Dil öğrenmeye ders çalışmak gibi bakmayın zaten.

Duolingo hiçbir şey öğretmiyor açıkçası.

Bunu eğlenceli hale getirecek sizsiniz. Çizgi roman okumak, manga okumak, kitap okumak eğlenceli şeyler. Araştırma yapmanız gerekecek bunun için. Dil öğrenmeye ders çalışmak gibi bakmayın zaten.

Anladım demek istediğini gerçekten konuşmak istiyorum dili akıcı şekilde dediklerini uygulayacağım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı