Nasıl zayıflanılır?

Alican_123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Boyum 170 kilom 85 ve göbeğim var benim için sorun değil ama çevrem konuşup duruyor ve bu beni sinir ediyor 12 saat sanayide çalışıyorum yani sabah sporu vs zor sanayide öğlen yemek de yiyorum sizce nasıl zayıflarım göbeği eritsem yeter bana.

Ekstra olarak tükettiğin basit şeker, yağ varsa onları kes. Protein ağırlıklı kalori açığı oluştur. Günlük kalori ihtiyacının -300'ünü alsan yeter. İnternette kalori ihtiyacı hesaplama siteleri var, oradan bakabilirsin.

103.5 kiloya kadar çıktım, karaciğerimdeki sorun yüzünden devlet hastanesinde verilen diyete başladım ve Online eğitim sürecinde yani neredeyse tüm gün evde oturarak yaklaşık 2 ay içinde 91 kiloya düştüm. Fakat sonra sanayiye geçince perhizi çok da devam ettiremedim ve 4 kilo kadar geri aldım. Dediğim gibi en temizi aklı başında bir diyetisyene gitmek ancak işin içine mangalın bol olduğu sanayi ortamı girince kilo vermek oldukça zorlaşıyor.

Aslında sadece abur cubur yiyorsanız bırakıp beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeğe geçseniz o zaman bile ciddi oranda fark ediyor.

Bu rehberimde tamamen sağlıklı kilo verme ile ilgili tüyolar var, spora da başlarsan çok güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı