Nazar gerçek mi?

xienion

Hectopat
En basitinden örnek vereyim. Arkadaşım yeni bir teknolojik alet aldı diyelim, onu Instagram'da hikaye bile atmaya korkuyor nazar değer diye. Instagram'da videosu izlenmiş, onu bile hikaye atamıyorum, izlenmesi durur nazardan diyor. Böyle bir şey var mı cidden?

Son düzenleyen: Moderatör:
En basitinden örnek vereyim. Arkadaşım yeni bir teknolojik alet aldı diyelim, onu Instagram'da hikaye bile atmaya korkuyor nazar değer diye. Instagram'da videosu izlenmiş, onu bile hikaye atamıyorum, izlenmesi durur nazardan diyor. Böyle bir şey var mı cidden?

Hayır saçma inançlardan biri bu da.

Kur'ân-ı Kerîm'de nazar konusuna doğrudan temas eden âyet bulunmamakla birlikte dolaylı biçimde bu meseleye işaret eden âyetlerin mevcut olduğu kabul edilir.” Müslüman isen İslam’a göre var.

Bilgisayar aldığım gün burada da instagram üzerinden de çektim paylaştım aklıma nazar falan da gelmedi sapasağlam da duruyor.

Hayır.

İslam'a inanıyorsan nazarada inanmalısın çünkü İslam'da olan bir şey. Nazar boncuğu çok başka bir şey ama onun İslam ile alakası yok. Tabii inanmıyorsan bunların hiçbiri geçerli değil.
Müslüman'ım diye nazar diye saçma bir şeye inanmam mı lazım hocam? Çok saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı