Nazar gerçek mi?

Hadiste geçiyor. Sen Hz. Muhammed'in lafına inanmıyorsan zaten İslam'a da inanmıyorsun demek oluyor bu.
Hocam sürekli bunu diyorsunda bunun bir kanıtı yok ki niye millete yargı dağıtıyorsun İslam'a göre Kuran dışındaki şeylere şüpheyle yaklaşılmalı bence.

Hadiste geçiyor. Sen Hz. Muhammed'in lafına inanmıyorsan zaten İslam'a da inanmıyorsun demek oluyor bu.
Hadisler güvenilir kaynaklar değildir. Hadislerin bir kısmının ibadetleri gerçekleştirmek için kabul edilmesi zorunlu olduğu doğrudur fakat her hadise biat ediyorsan taşlayarak insan öldürmen gerekiyor olmalı. O hadis güvenilir mi değil mi bilmiyorum ama dediğim gibi araştırılmalı. Peygamberden çok uzun zaman sonra yazılan hadisler vardır.

Hocam sürekli bunu diyorsunda bunun bir kanıtı yok ki niye millete yargı dağıtıyorsun İslam'a göre Kuran dışındaki şeylere şüpheyle yaklaşılmalı bence.
Namazın nasıl kılındığına şüphe ile mi yaklaşmak gerekiyor? Tamam Kur’an-ı Kerim’de sana rüku yap secde yap diyor fakat namaz başına sübhaneke oku fatiha oku zamme sure oku kimse demiyor.

Namazın nasıl kılındığına şüphe ile mi yaklaşmak gerekiyor? Tamam Kur’an-ı Kerim’de sana rüku yap secde yap diyor fakat namaz başına sübhaneke oku fatiha oku zamme sure oku kimse demiyor.
Ona bakılırsa Müslümanlar Alevi Sünni bilmem ne farklı dallara ayrılıyor diye biliyorum herkes farklı şekilde ibadet ediyor hangisi gerçek peki? İkisinden biri yanlışsa yanlış yapan cehenneme diğeri cennete mi?

Konu başlıktan farklı bir yere kayıyor gibi. Bence durmalıyız.

Ona bakılırsa Müslümanlar Alevi Sünni bilmem ne farklı dallara ayrılıyor diye biliyorum herkes farklı şekilde ibadet ediyor hangisi gerçek peki? İkisinden biri yanlışsa yanlış yapan cehenneme diğeri cennete mi?
Mezhepler ayetlerin farklı yorumlanmasından ortaya çıkıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Konu başlıktan farklı bir yere kayıyor gibi. Bence durmalıyız.
Gerçekten hocam :D

Yeni konular

Geri
Yukarı