Neden bir kişi ile konuşurken mesajını alıntılamak yerine etiketliyorsunuz?

Makaleler
15
Daha fazla  
Bunu yapanları son zamanlarda çok görüyorum. Hatta bunun bir üst versiyonu da var, ne kişiyi etiketleyerek ne de cevap verdiği mesajı alıntılayarak sadece dümdüz kendi mesajını yazanlar. Durum böyle olunca ne hakkında konuştuğunuz veya hangi mesaja cevap verdiğiniz anlaşılmıyor. Tamam, yazım yanlışı olan mesajı alıntılamak uyarı sebebi. Cevap vereceğin mesaj kalabalık ve bolca hata içeriyorsa ona bir şey deniyorum, etiketleyerek cevap ver. Ama bakıyorum ki kişi mesajda hiçbir sorun olmamasına rağmen yine mesajı alıntılamıyor, ya cevap vereceği kişiyi etiketliyor ya da dediğim gibi dümdüz kendi mesajını yazıyor. Şahsen ben şu ana kadar hiç ''yazım yanlışı olan mesajı alıntılama'' cezasını da almadım. Ya bu konuda azami dikkatliyim ya da eskiden alıntıladığım 1-2 hatalı mesaj görülmedi.

Bunu yapmanızın sebebi nedir? Bahsettiğim cezayı almaktan mı çekiniyorsunuz yoksa alıntıladığınız metni tam olarak doğru şekilde düzeltemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? (Sadece iki kişinin olduğu konuları kastetmiyorum. Neden ceza aldım? vs. gibi iki kişinin konuştuğu konularda bu yapılabilir.)

1647884997779.png

Ben bu cezayı aldığımdan beri açıkçası etiketliyorum genel olarak.

Geri
Yukarı