Neden Linux tercih edilmeli?

Flester

Centipat
Daha fazla  
1-2 hafta kadardır Linux işletim sistemini kullanıyorum. 1 hafta içerisinde 3 tane işletim sistemi değiştirdim ve kendime göre olanı buldum. Linux Mint Xfce Edition'ı kullanıyorum. Ve ciddi anlamda Windows'tan daha iyi. Ancak eksileri ve artılarıyla beraber.

Artılar (+) = Daha stabil çalışır, oyun performansı Windows'tan daha iyi ve daha stabil. İstediğin gibi modlayabilirsin ve daha güvenlidir.

Eksiler (-) = Piyasada popüler bulunan çoğu uygulamayı kullanamıyorsun. Örnek vermem gerekirse: CapCut'ı kullanamıyorsun. Ve ilk defa PC almış birisi için çok zor. Ortalama bir şekilde eğer biliyorsa sorun yok demektir.

Hangi dağıtımları kullandım: Garuda Gaming Edition, EndeavoursOS, Linux Mint

Kullandığım dağıtıcılardan en beğendiğim net bir şekilde Linux Mint oldu. Çünkü kolay ve alanı Xfce sürümü sayesinde çok küçük.

İlgimi çekiyor ama Windows'a alıştığımdan ve terminala kod yazmaya çok üşendiğim için Windows'tan devam ediyorum.

İlgimi çekiyor ama Windows'a alıştığımdan ve terminala kod yazmaya çok üşendiğim için Windows'tan devam ediyorum.

Hocam 1 kere kurulum yaptıktan sonra gereği kalmıyor zaten. Hatta Linux Mint'ta ona bile gerek yok gibi gibi.

Bunları önemseyen son kullanıcı için Mac platformu var.

Güvenlik hariç hepsinde hemfikir olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ama herkesin ilgisini çekmiyor o değiniz de güzel ama bana göre Linux.
Linux da güzel. Ben hem windows hem mac kullanıyorum. Son kullanıcı için mac çok güzel.

Genelde mac/macbook kullanana kadar bilmeden laf ediyor insan. Sonra bir iş için, ya da pil ömrü için mac alıyor. Sonra kullandıkça farklarını üstünlüklerini ve tabi eksikliklerini görüyor. Ben tarifinize göre macle çok mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Linux da güzel. Ben hem Windows hem Mac kullanıyorum. Son kullanıcı için Mac çok güzel.

Genelde mac/macbook kullanana kadar bilmeden laf ediyor insan. Sonra bir iş için, ya da pil ömrü için Mac alıyor. Sonra kullandıkça farklarını üstünlüklerini ve tabii eksikliklerini görüyor. Ben tarifinize göre Mac'le çok mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Senin için deneyeceğim kısa bir zamanda.

Geri
Yukarı