Neden Linux tercih edilmeli?

Arkadaşlar zaten böyle bir forumda hayatında hiç mac kullanmamış kişilerin mac’e sallamaması şaşırtırdı.

Mac Güzel bir opsiyon. Kişisel bir tercih. Hız, güvenlik isteyen son kullanıcı için de çok güzel bir seçenek.

Umarım bir gün mac kullanma fırsatınız olur da mac, windows, linuxu düzgün bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Hayatında hiç Mac kullanmamış kişilerin Mac'e sallaması moda.

Kullandım? Evet iyi tamam Mac'ler sessiz falan ama macOS hala kişiselleştirilebilir değil.

Kullandım? Evet iyi tamam Mac'ler sessiz falan ama macOS hala kişiselleştirilebilir değil.
Ne demek mesela sizin için kişiselleştirme?

En iyisidir demiyorum. Mac’in de çok eksiği var. Kişiselleştirme de bunlardan biri olabilir. Ama hız, stabilite, kullanışlılık vb. konular benim için daha önemli. Gerçekten ne demek kişiselleştirme? Hareketli arkaplan mı?

Ne demek mesela sizin için kişiselleştirme? En iyisidir demiyorum. Mac'in de çok eksiği var.

Kişiselleştirme de bunlardan biri olabilir.

Incığına cıncığına kadar kişiselleştirmeyi seviyorum. Fakat bundan bahsetmedim burada. Maksimum karanlık tema ve renkler arasında geçiş yapılabiliyor. Dock'un konumunu değiştirmek kişiselleştirmeye girmemeli bile.

Incığına cıncığına kadar kişiselleştirmeyi seviyorum. Fakat bundan bahsetmedim burada. Maksimum karanlık tema ve renkler arasında geçiş yapılabiliyor. Dock'un konumunu değiştirmek kişiselleştirmeye girmemeli bile.
Yav dostum neden bahsediyorsun windowsta başlat çubuğuna yan tarafa alamıyorsun?

Bana bir örnek ver. Güzelce tartışalım. Forum bunun için. Ama kişiselleştirme kısıtlı şunu yapamıyorum de.

Eğer sisteminizin daha rahat çalışması için harcayacak tonla vaktiniz varsa.

"Linux is only free if your time has no value" sözü bence hala geçerliliğini koruyor. Geçen gün Xorg'da aldığım bir hata yüzünden Google'da 3 sayfa forum dolaşmam gerekti.

Ha şimdi bi' tane adam vardı bu forumda, gelip "o senin beceriksizliğin puhahah linux çok iyi ofofof" demeye gelecek. Linux kullanıcılarının büyük bir kısmına kazandıkları tecrübenin yeni başlayan biri için geçerli olmadığını anlatmak güç, neyse bu sefer hakaretten ceza yemeyeceğime ant içtim.

Yine de Windows'dan çoğu konuda daha performanslı, ve bilgisayarımın fanlarının uçak motoru gibi çalışmasına gerek kalmadığı için Linux'u severek kullanıyorum.

Ah şu After Effects Linux'e gelse Windows'u sileceğim ama işte..

Son düzenleme:
Yav dostum neden bahsediyorsun Windows'ta başlat çubuğuna yan tarafa alamıyorsun?

Bana bir örnek ver. Güzelce tartışalım. Forum bunun için. Ama kişiselleştirme kısıtlı şunu yapamıyorum de.

Windows'un konuyla alakası ne? Windows tarafında panel değiştiremiyoruz diye artık kişiselleştirme için bir kıstas değil mi panel konumu?

Yav dostum neden bahsediyorsun Windows'ta başlat çubuğuna yan tarafa alamıyorsun?

Windows'ta o kadar kişiselleştirilemez zaten. Ama kesinlikle MacOS'ten daha iyi bu konuda. Mesela ben MacOS'te GNOME'da yaptığım gibi temalarımı yüklemek, paneli yüzer gibi yapmak istiyorum. Gtk temaları gibi temalar istiyorum.

Geri
Yukarı