Neden MacBook alınmalı?

Plastik Mafya

Centipat
Daha fazla  
Dostlar MacBook'un özelliği nedir, Monster bilgisayar kullanıyorum hem oyun oynayabiliyorum hem de kendi işlerimi yürütebiliyorum.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum bilen veya kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Mesela ben de iPhone kullanıyorum çünkü muadili yok çekim vs. açısından.

Ama MacBook'un alım sebebi nedir?

Ofiste kullandığım ve bana göre iyi yanları. İşletim sistemi daha iyi ve hızlı. Sarj süresi, ekran kalitesi ve hafifliği.

Pilinin uzun süre gitmesi, ince ve hafif olduğundan diğer oyuncu laptoplarına göre daha taşınabilir olması. Ekosistem ve işletim sistemi farkı. Daha çok geliştiricilerin, blog veya metin yazarlarının vs düşünmesi gereken konular.

2008'den bu yana Windows kullandım, 5 ay önce ani bir kararla MBP aldım. Şarjından dolayı, yarı yolda bırakmamasından dolayı, ekran ve ses kalitesinden dolayı ve platform kararlılığından dolayı alınır. Saatin ve Telefon varsa ekosistemden dolayı da alınır ki bende Watch ile iPhone'da vardı şimdi hepsi beraber çalışıyor. Kolumda saat varsa şifre bile sormuyor.

En son bir ton para verip aldığım Alienware M17 R5 iki sefer anakart arızası çıkarınca 2 ay bilgisayarsız kaldım ben de sinirlenip parça kalitesinden dolayı Apple' geçmiştim. Pişman değilim. GFN kullanarak HDR panelden istediğim oyunu da oynayabiliyorum çok kaybım yok. Sabahları işe - okula giderken de taşıması çok basit. Şarj aleti almıyorum yanıma. 15 saat kadar ekran alıyorum.

Tasarım ve hızlılık için MacBook çok tercih ediliyor sadece bunlar için değil şarj konusunda gerçekten başarılı ve Apple bu işin hakkını veriyor fiyat konusunda ise pek iç açıcı durum maalesef yok.

Ekosistem ve birlikte çalışan cihazlar açısından büyük nimet. Oyun işim olmasa direkt MacBook alırdım mesela. Ekosistem artıları ve donanıma göre yazılım alması sebebiyle uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilecek bir cihaz. Kullanım şekline göre tercih edilmeli. Bana uymuyor, size de uymuyordur belki ama başkası için tam biçilmiş kaftan olabilir.

Geri
Yukarı