Neden Samsung Galaxy S5 tavsiye edilmiyor ?

Bu arada dikkat ederseniz Samsung'un çoğu telefonunun tasarımları aynı değil. Mesela kardeşimin kullandığı Galaxy Ace adlı telefonun üst ve alt çerçeve kısımları çok kalın. Arkadaşın espri yaparak attığı fotoğraftaki Galaxy Alpha'nın tasarımı ucu eğimli olan dikdörtgenlerden değil. Yan taraflardan arkaya doğru eğim var.

Ama Samsung Galaxy serisindeki hiçbir telefon birbirine benzemiyor da denilemez.

Bana göre Samsung alınmaz düşüncesi Samsung' un orta sınıf telefonları için söyleniyor. Bunun sebebi de bana göre orta sınıf ( şu anda S4' ün altında kalanlar miniler felan ) fiyatını hiç haketmiyor.

Bu arada dikkat ederseniz Samsung'un çoğu telefonunun tasarımları aynı değil. Mesela kardeşimin kullandığı Galaxy Ace adlı telefonun üst ve alt çerçeve kısımları çok kalın. Arkadaşın espri yaparak attığı fotoğraftaki Galaxy Alpha'nın tasarımı ucu eğimli olan dikdörtgenlerden değil. Yan taraflardan arkaya doğru eğim var.

Ama Samsung Galaxy serisindeki hiçbir telefon birbirine benzemiyor da denilemez.

S5 ve Galaxy Alpha önden aynı. :D Ve günümüzde herkesin elinde var. Bende Samsung kullanıyorum ama yazılım tarafı gerçekten kötü. S5'de durum nasıldır bilmiyorum.

samsung-galaxy-alpha-s5-comparison-front.jpg

Samsung'un 500 TL civarında telefonlarını alıp memnun kalmayanlar genellikle bir daha Samsung almıyor. Galaxy S serisinin en üst modellerini kullananlar da her yeni telefonda bariz tasarım farkı bekliyor. Tavsiye etmeyenlerin bir kısmı samimidir ancak hepsinin gerçek olduğunu da düşünmüyorum. Pek çok markanın sosyal medyacısı ve yorumcuları var, bazen yorum savaşı başlatıp birbirlerine saldırabiliyorlar. Kendi inceleme videolarını bile kendileri yayınlıyor bazıları hiç bir negatif yorum olmasın diye.

Galaxy S5'e gelince, Ultra Güç Tasarruf Modu ve gelişmiş kamerası, su geçirmezlik, toz geçirmezlik ile cidden çok başarılı buldum. Son zamanlarda çıkan amiral gemisi modeller olan G3, Z2 ve S5 alanı memnun edecek cep telefonları ancak aralarındaki ufak farklar ya da marka algısı tercih sebebi oluyor.

Samsung Galaxy S serisi tam bir facia. Ama Samsung, Note serisi ile paçayı kurtarmayı başarıyor. S6 çıksın, çok yüksek donanmı ve düşük fiyat (f/p) olsun, yine almam o derece ciddiyim.

Samsung diğer markalara göre arayüzü daha çok dolduruyor. Bu da ilk bakışta sanki telefon rakiplerine göre biraz daha yavaşmış hissi uyandırıyor. Samsung'un telefonları kötü değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı