Rehber Need for Speed Underground 2 neredeyse tüm ikonları değiştirmek

Omer5051

Hectopat
Önce bu konuyu okuyun: NFS Underground 2 bazı ikonları isteğe göre düzenleme
Daha önceden Need for Speed Underground 2'de nasıl bazı ikonları değiştirebileciğimizi anlatmıştım. Bu sefer binary programımıza neredeyse tüm ikonları nasıl ekleyeceğimizi anlatacağım. İkon Değiştirmeyi/düzenlemeyi diğer konuda anlatmıştım, bu yazıda binary programımıza yeni ikonlar ekleyerek neredeyse oyundaki tüm ikonları değiştirebileceğiz.
Geçenki yazıdaki adımları uyguladığınızı varsayıyorum ve nasıl ekleyeceğimizi anlatmaya başlıyorum.
Geçen yazıda bir endscript dosyası oluşturmuştuk yani, binary programımıza "New Launcher" kısmından "path", "usage", "Game" kısmını doldurarak "Save" tuşuna bastıktan sonra .end uzantılı bir dosyayı bilgisayarmıza kaydetmiştik. Hatırlamadıysanız şundan bahsediyorum:

anlatım.PNG

Biz bunu yapınca biri .bun biri .lza uzantılı olmak üzere 2 adet dosyayı binary programımızda görmüştük. Şöyle gözüküyordu:

8.PNG

Bugün 3. dosyamızı aynı zamanda bu ve buna benzer dosyaları nasıl ekleyeceğimizi göstereceğim. Şöyle gözükecek:

anlatım2.PNG

-Başlıyoruz, yukarıda bahsettiğim bilgisayarınıza kaydettiğiniz .end dosyasını "birlikte aç" seçeneğinden not defteri ile açalım.
-Karşımızda şunlar yazacak:

anlatım3.PNG

Şimdi bu not defterine bir şeyler ekleyip kaydedeceğiz. "GLOBAL\GLOBALB.LZC" yazan yerin sağına virgül koyup aşağısına aynen şunu yazacağız: "FRONTEND\FrontB.LZC" son hali şöyle gözükecek:

anlatım4.PNG

Artık burada işimiz bitti, not defterini kaydedip kapatın.
Şimdi Binary'e girdiğimizde 3 tane dosya göreceğiz maviyle işaretlediğim yerler tıklayıp "frontendtextures" yazan yere çift tıklayın.

anlatım5.PNG

Karşımıza şöyle bir ekran çıkacak (bu ekranı önceki yazıdan tanıyorduk zaten):

anlatım6.PNG

Ve oldu, artık neredeyse tüm ikonları düzenleyebiliriz. Ben nasıl düzenlediğimi önceki yazıda anlattığım için burada anlatmayacağım, aynı işlemleri yapıp ikonları düzenleyebilirsiniz.
Not: Bilmediğiniz, görmediğiniz ikonları ellemeyin. Boşuna bozmuş olursunuz.
Şimdi ben düzenlediğim bu ikonlardan size bir tane örnek göstereceğim:

anlatım7.png

Dandik bir logo oldu ama olsun. 😀

Kolay gelsin.

Uğraşılmış rehber. Tebrik ederim. 2021 yılında sizden başkasının böyle bir rehberi kolay kolay yapacağını sanmıyorum.
Teşekkür ederim. Bunlarla ilgilenen tecrübeli kişiler, mod yapanlar var. Eğer böyle şeyleri seviyorsanız Youtube' ye "NFSU2 Extra Options Mod" yazıp videolara bakabilirsiniz fazladan güzel ayarlar var. İndirip kullanabilirsiniz, ayrıca kişinin mod yapması içinde böyle programlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı