Rehber Need for Speed Underground 2 Vinyl düzenleme

Omer5051

Hectopat
Bu yazıda size nasıl Need for Speed Underground 2'de vinyl düzenleyeceğinizi göstereceğim. Oyununuzun dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm.

Daha önceki yazılarda nasıl ikon değiştirilir onu göstermiştim bu konuyla ilgisi olduğu için önce onları okuyup ne yapacağımız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Okumanızı öneririm.

Şimdi kullanacağımız programlara geçelim:

Yüklenecekler:
-NFS texed 1.7

Var olanlar:
-Paint (ben 3D olanını kullandım. Windows 10 kullanıyorsanız bunun sizde de olması lazım.)

NFS TexED 1.7 indirmek için bu linke (Downloads) tıklayarak görselde kırmızıyla işaretlediğim yere tıklayınız indirme başlayacaktır.

vinly1.PNG

Şimdi ise arşivdeki "NFS-Tex Ed 1.7" adlı dosyamızı masaüstüne sürüklüyoruz.

vinly2.PNG

Artık programı kullanmaya başlayabiliriz, masaüstümüzdeki dosyayı açıp "NFS-TexEd.exe" adlı uygulamamızı yönetici olarak çalıştırıyoruz. (yönetici olarak çalıştırmazsanız kaydetme konusunda sıkıntı yaşarsınız.)
Karşımıza söyle bir ekran gelecek:

vinly3.PNG

Sol üstten "File" butonuna basıp "Open" kısmına tıklıyoruz. Ben bu yazıda Skyline R34 aracımızda vinyl düzenleyeceğim.
Burada çıkan menüde bu bilgisayar - C diski - program dosyaları(X86) - Need for Speed Underground 2 - CARS - SKYLINE - VINYLS. BIN seçerek "VINYLS.BIN" dosyamıza çift tıklıyoruz.

vinly4.PNG

Artık ekranımız şöyle gözükecek:

vinly5.PNG

Ben bu yazıda "SKYLINE_UNIQUE_10_SKULL" adlı Vinyl'i düzenleyeceğim. Bu Vinyl'i üstteki "Texture" yazısına ardından "Find" butonuna tıklayıp arattırabilirsiniz. (sonunda "MASK" yazanları ellemeyeceğiz.)
Vinyl şöyle gözüküyor:

vinly6.PNG

Şimdi önceki yazılardan tanıdığımız işlemler yapacağız.
-Seçtiğimiz Vinyl'nin solundaki kutucuğu tik yapıyoruz.
-Yukarıdaki "Texture" yazısına tıklayıp "Export checked" butonuna tıklıyoruz.
-Karşımıza gelen ekranda "Output folder" kısmının sağındaki "Browse" butonuna tıklayıp, masaüstünü seçip "Tamam" butonuna tıklıyoruz.
-"Texture format" kısmından ".png" olanı seçiyoruz.
-Tiklere dokunmuyoruz.
Yani şöyle gözükecek:

vinly7.PNG

vinyl8.PNG

Artık masaüstünde .png dosyamızı göreceksiniz. (masaüstümüze "Yedek" adında bir klasör oluşturup. Png dosyamızı oraya kopyalayalım, daha sonradan ihtiyacımız olabilir.) Sağ tıklayıp "paint 3D ile düzenle" seçeneğine tıklayın. Artık ne yapacağınız size kalmış. Ben üstlerine Technopat logosu yapıştırdım.
Not: Eklediklerinizi normal Vinyl'nin üzerinde çizin. Yoksa gözükmez.

vinly9.PNG

Vinyl' mizi sol üstten "Menü" kısmına tıklayıp "Farklı Kaydet" seçeneğinden masaüstüne kaydedin.
Şimdi tekrar texed programımızı açalım ve önceden seçtiğimiz Vinyl'nin adının yazdığı yere çift tıklayalım, karşımıza şöyle bir ekran gelecek:

vinly10.PNG

Buradan "Masaüstü" butonuna tıklayıp düzenlediğimiz, .png dosyasına çift tıklıyoruz.
Artık vinyl' miz değişti.

vinly11.PNG

Sol üstten "File" butonuna tıklayıp "Save" seçeneğine tıklıyoruz, program birkaç saniye yanıt vermeyebilir programı kapatmayın.
Aşağı kısımda "The changes have been saved." yazdığında vinyl' miz kaydolmuş demektir. Artık programı kapatabilirsiniz.
Oyun içinde şöyle gözüküyor:

technopat arabası.png

Kolay gelsin.

Sorularınızı Discord' dan sorabilirsiniz. Astronot#6188

Burada çıkan menüde bu bilgisayar - C diski - program dosyaları(X86) - Need for Speed Underground 2 - cars - Skyline - vınyls. Bın seçerek "vınyls. Bın" dosyamıza çift tıklıyoruz.
Yukarıda belirttim şu büyük harfleri ellemeyin diye sağolsunlar yine ellemişler.
"skylıne_unıquE_10_SKUll"
Arkadaşlar bu SKYLINE_UNIQUE_10_SKULL diye yazılacak. Değiştirmişler.

Son düzenleme:
Sorularınız Discord'tan sorabilirsiniz. Astronot#6188 burada korsana destek yok hocam bu arada.

Dediğiniz gibi yaptım şimdi oyunum kapanıyor herhangi bir uyarı vermeden ama ben paint yapmadım. İnternetten yüklediğim dosyayla değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı