NG650 tek yaprak aynakol ile zevkli olur mu?

antalyalii

Centipat
Daha fazla  
Dostum ben 2 kez bisiklet çaldırdım tecrübelerimi anlatayım. İlk bisiklet çaldırdığımda babamın arkadaşları ilanda görüp babama haber vermişti. Polise gittik ancak gram ilgilenmedi yani bizim ülkemizde bisiklet çalma olaylarında polis ilgilenmiyor tek başınasın. Adamın yanına alıcı gibi gittik olayı anlattık çalıntı bisiklet vb dedik adamda başkasından almış zaten adam dedi şu kadar paraya veririm dedi biz dedik ne parası vb bisikleti alamadık sonra biz dijital baskı işi ile uğraşıyoruz bisiklette böyle bir makine parçası var dedik o zamanın parasına göre çok çok iyi paraydı o parça dedik eğer bisiklette bulunumazsa dava ediceğiz seni dedik çakma fiş yaptık o şekilde zar zor bisikelti geri aldık. 2. çalınma olayında ise bisikleti şans eseri halam buldu direk bizi aradı gittik bisiklete bakmaya adama dedik böyle çalıntı bisiklet adam dedi seri no fotosu var mı dedi bizde yoktu ancak bisikletin bir sürü fotosu vardı o şekilde kurtardık. Öneri olarak Facebook gruplarında post aç X bisiklet X yerden çalındı diye ayrıca bisikletlerde parçalanma olayı olmaz direk satılır. Her zaman bisikletin seri no sunu fotoğraf olarak çekin. Bisikletin çalınmasından dolayı polise gitseniz bile uğraşmayacaktır zaman kaybı ve sürekli sahibinden gibi sitelerde ilan arayın elbet rastlarsınız bisikletinize. Eğer bisiklet 10k TL aşağısı ise boşuna aramayın o tür bisikletler direk elden satılıyor sahibinden gibi yerlere ilan açılmıyor.

Hocam araba motor değilki bu parçalara ayırsınlar ayrıca bisiklet parçaları öyle kolay kolay satılmıyor Türkiye'de.

Hocam bisikletten anladığınızı düşünüyorum ufacık bir sorum olacak.

2. el NG650 alıp tek yaprak aynakol ile 11-36t Shimano kaset 9 Vites'e çevirmeyi düşünüyorum (altus uzun bacak aktarıcı ile) sizce zevkli bir bisiklet olur mu veya AliExpress'ten 11-46 ucuz yollu kaset sağlam olur mu? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bisikletten anladığınızı düşünüyorum ufacık bir sorum olacak.
2. el NG650 alıp tek yaprak aynakol ile 11-36t Shimano kaset 9 Vites'e çevirmeyi düşünüyorum (altus uzun bacak aktarıcı ile) sizce zevkli bir bisiklet olur mu veya AliExpress'ten 11-46 ucuz yollu kaset sağlam olur mu? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

İlk olarak aktarıcadan başlıyalım alıcağınız aktarıcıda kilitleme özelliği yok bu da kaldırımdan dahi atlasınız zincirin horon çekmesi gibi bir şey o yüzden deorenin kilitleme özellikli aktarıcılarına bakın deore XT, SLX, zee bunlarda olur bütçenize göre. Kasete gelirsek o 1. dişli var ya en büyük olan onun dişlisi ne kadar çok olursa o kadar iyi olur bayırları rahat çıkarsınız bende SLX 11s 11-46 ruble var çok memnunum bir de ruble alırken jantınızın destek verdiğinden emin olun mesela benim bisikletim üst seviye bir bisiklet olmasına rağmen 12'li kaset desteklemiyor. Bisiklet elinizde yok sanırım öneri olarak Btwin rockrider serisini öneririm veya Kron çünkü bu bisikletler sr suntuor maşa kullanıyor çok iyi olmasa da maşanın markası belli Salcano genellikle ne olduğu bilmediğimiz maşalardan kullanıyor açıkçası Salcano markasını çok önermiyorum. Eğer 10-15 gibi bütçeniz var ise sahibindende güzel bisikletler var direk hazır olarak tektek parça toplamak biraz pahalı olur.

İlk olarak aktarıcadan başlıyalım alıcağınız aktarıcıda kilitleme özelliği yok bu da kaldırımdan dahi atlasınız zincirin horon çekmesi gibi bir şey o yüzden deorenin kilitleme özellikli aktarıcılarına bakın deore XT, SLX, zee bunlarda olur bütçenize göre. Kasete gelirsek o 1. dişli var ya en büyük olan onun dişlisi ne kadar çok olursa o kadar iyi olur bayırları rahat çıkarsınız bende SLX 11s 11-46 ruble var çok memnunum bir de ruble alırken jantınızın destek verdiğinden emin olun mesela benim bisikletim üst seviye bir bisiklet olmasına rağmen 12'li kaset desteklemiyor. Bisiklet elinizde yok sanırım öneri olarak Btwin rockrider serisini öneririm veya Kron çünkü bu bisikletler sr suntuor maşa kullanıyor çok iyi olmasa da maşanın markası belli Salcano genellikle ne olduğu bilmediğimiz maşalardan kullanıyor açıkçası Salcano markasını çok önermiyorum. Eğer 10-15 gibi bütçeniz var ise sahibindende güzel bisikletler var direk hazır olarak tektek parça toplamak biraz pahalı olur.

Hocam bana da yeni bisiklet lazım. Konu açacağım zaten de sizce 10.000TL'ye kadar hangi marka dağ bisikleti alınır? Mosso, Kron veya rockrider var benim bildiğim.

Hocam 11-36t ruble, 28t aynakollu 9s sistemde aynakolun o kısma gergi denen zincir atmaması için aparatlar buldum zincir sorunu bu şekilde çözülür mü? Çünkü uzun bacak altus alacağım.

Son olarak bu oranlara sahip bisiklet yokuşlarda nasıl olur son hız düşük olacak ama benim için önemli değil.

Hocam 11-36t ruble, 28t aynakollu 9S sistemde aynakolun o kısma gergi denen zincir atmaması için aparatlar buldum zincir sorunu bu şekilde çözülür mü? Çünkü uzun bacak altus alacağım.

Son olarak bu oranlara sahip bisiklet yokuşlarda nasıl olur son hız düşük olacak ama benim için önemli değil.

Gergi denenşey zincirin halay çekmemesi için ancak onun içinde kilitlemeli akyarıcın olması gerekiyor zincirin atmaması için olan ise kılavuz diye geçiyor. 36t ruble çok düşük biz yarış bisikletlerinde zaten 32t kullanıyoruz bayırlarda çok zorlanırsın hatta eline alıp çıkarsın.

Eğer 2. el alma düşüncen varsa bu bisikletlerin daha iyilerini veya aynı marka model bisikletin daha iyi ekipmanlı modellerini bulabilirsin.

Hocam 0 istiyorum. Yazın alacağım bilgi sahibi olmak için sordum. 2.el bundan sonra hayatta almam. Adam belki satın alacağım bisikleti çalmıştır bende bu ucuz diye alırım. Bundan sonra ölsem bile 2.el almam. Şeytan diyor yeni bisiklet al koy yine binaya kamera taktır adam yine çalmaya gelirse... ama olmuyor işte öyle.

Hocam 0 istiyorum. Yazın alacağım bilgi sahibi olmak için sordum. 2.el bundan sonra hayatta almam. Adam belki satın alacağım bisikleti çalmıştır bende bu ucuz diye alırım. Bundan sonra ölsem bile 2.el almam. Şeytan diyor yeni bisiklet al koy yine binaya kamera taktır adam yine çalmaya gelirse... Ama olmuyor işte öyle.

Hocam bu çalıntı bisiklet aldım vb saçmalık takılmayın Btwin, Kron gibi markaları öneririm. 2. el bakacaksınız giant cube canaandole gibi markalar bar onları öneririm.

Gergi denenşey zincirin halay çekmemesi için ancak onun içinde kilitlemeli akyarıcın olması gerekiyor zincirin atmaması için olan ise kılavuz diye geçiyor. 36t ruble çok düşük biz yarış bisikletlerinde zaten 32t kullanıyoruz bayırlarda çok zorlanırsın hatta eline alıp çıkarsın.

Hocam son araştırmalarımı yaptım bütün parçaları da buldum sistem şu şekilde

Shimano altus M2000 arka aktarıcı ( uzun bacak 9 vites)

Shimano altus SL-2010 vites kolu

11-42T ruble ve 32T aynakol
(Aynakol tekli sistem destekleyen yapıda diş kısımları zincir atmasın diye)

Ve 9'lu Shimano zincir.

İnternette bu kombinasyonu yapan yabancılar var 3-5 tane böyle yabancı video izledim.
Vites oranları da rampada: 0,76 - son hızda: 3,00 oluyor.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Hocam? Zevkli olur mu bu sistem aşırı rampalar çıkmayacağım ve düzlükte bacağım en fazla 35- 38 hızlarını gördü o yüzden oranlarda iyi gibi düşüncelerinizi bekliyorumç

Hocam son araştırmalarımı yaptım bütün parçaları da buldum sistem şu şekilde

Shimano altus M2000 arka aktarıcı ( uzun bacak 9 vites)

Shimano altus SL-2010 vites kolu

11-42T ruble ve 32T aynakol
(Aynakol tekli sistem destekleyen yapıda diş kısımları zincir atmasın diye)

Ve 9'lu Shimano zincir.

İnternette bu kombinasyonu yapan yabancılar var 3-5 tane böyle yabancı video izledim.
Vites oranları da rampada: 0,76 - son hızda: 3,00 oluyor.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Hocam? Zevkli olur mu bu sistem aşırı rampalar çıkmayacağım ve düzlükte bacağım en fazla 35- 38 hızlarını gördü o yüzden oranlarda iyi gibi düşüncelerinizi bekliyorumç

42t ruble iyi benim rublem bile 46t. Tek yaprak dişliyi biraz daha küçültebilirsin benim imzamda yazan cube bisiklete Google üzerinden bakarsan tek yaprak dişlişi çok düşük 12-20 arasında bir şeydir yaprak dişliyide güçülttükmü bisiklet tamamdır. Ayrıca kadro elinizde var mı yoksa alacak mısınız?

Bir de kısa bacak tercih ederseniz zincirin hareket mesafesi daha kısa olur yani kaldırımdan atladığınızda zincir daha az teper.

Geri
Yukarı