Çözüm No Tables Found - Windows 8 Şifre Kırma Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlackBurn

Kilopat
Arkadaşlar bildiğiniz gibi @Recep Baltaş 'ın Unutulan Windows 8.1 Şifresini Öğrenme » Technopat Windows 8 şifre kırma rehberi var. Ama bende dahil bir çok kişi "No Tables Found" hatası ile karşı karşıya geliyor. Bende karıştırarak çözümü bulmayı başardım. Anlatıma hatadan başlayacağım. Zaten @Recep Baltaş hepsini anlatmış. :)

Ve hata. Burada "Enter"e basarak devam ediyoruz.

Ve Hata.PNG

2- Karşımıza çıkan seçeneklerden "Ophcrack" seçeneğine tıklıyoruz.

EK1.PNG

3- Açılan pencere görüldüğü gibi bomboş. Biz bunları manuel olarak ekleyeceğiz. "Tables" butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede "Vista free"ye tıklıyoruz ve ardından "Install" butonuna tıklıyoruz.

EK2.PNG

4- "Directory" kısmına aşağıdaki kodu yazıp "Choose" butonuna tıklıyoruz.

Kod:
/media/UUI/tables/vista_proba_free

3.PNG

5- İşlem tamamlandığına göre buradan "OK" butonuna basarak çıkıyoruz.

4.PNG

6- Sıra geldi kullanıcı bilgilerimizi eklemeye. "Load"a tıklıyoruz ve seçeneklerden "Encrypted SAM"a tıklıyoruz.

5.PNG

7- Çıkan pencereye aşağıda verdiğim kodu yazdıktan sonra "Choose" butonuna tıklıyoruz.

Kod:
/media/disk/Windows/System32/config

6.PNG

8-"Crack" butonuna tıklıyoruz ve şifreyi bulmaya başlıyoruz.

7.PNG

9- Ve şifremiz bulundu. Denemeye geçebiliriz :) Not : Burada biraz bekleyebilirsiniz. "100% in RAM" olduktan sonra şifreyi bulmaya başlayacaktır.

8.PNG

Şifreyi not ettikten sonra bilgisayarımızı Windows ile açıp not ettiğimiz şifreyi girerek oturumu açabilirsiniz.

Notlar : VirtualBox ve PC'de denenmiştir. VirtualBox'ta anlatılmıştır. :)

Flood etmiş olmayayım ama arkadaşlar sizde deneyip sonuçları paylaşır mısınız ? Başarılı olanlar veya olmayanlar mesaj yazabilir. Sorun olduğunda sadece ben değil buradaki herkes çözmeye yardımcı olabilir. :)

Konu günceldir. Lütfen yazın artık. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmuyor Waiting de kalıyor ayrıca PC den girince UUI değil scd1 diye bir şeye var ondan giriliyor ama yinede şifreyi bulmuyor.

Ben bir kere daha deneyeceğim kardeş. Sanırım bir şeyi eksik yaptım.

Bu arada virutalbox da hangi sistemi kullandınız? Yani linux un ubunut mu ne o sistemdemi başka birşeyde mi?

Ve bu arada benim bilgisayarda no tables found değil. O sizin deneme123 ün yerinde no found yazıyor.

VirtualBox'a tabi ki Windows 8 kuracaksınız. :) Resimlerdeki gibi gerekli dosyaları programa eklediğinden emin misiniz ?

Eminim yaptim hepsini yarım saat doldu ve not found dedi lütfen yardım eder misiniz :( Üstüne 4 5 defa denedim.

Arkadaşlar olayı çözdüm.
1) Masaüstünden My Documents'e girin.
2) Flash Diskinizi Seçin, Removable.... diye giden genelde diskinizdir.
3) Tables klasörüne girin.
4) vista_proba_freee dosyasının yolunu o arkadaşın belirttiği yere kopyalayın.
''UUI'' denilen yol bende olmadığı için sonuç alamıyordum, nedeni yolun yanlış ve bilgisayardan bilgisayara değişmesi gibime geliyor.

/media/disk/Windows/System32/config ARKDŞLAR BURDA (disk) dediği bizim windowsun kurulu olduğu daha yaygın kullandığımız c: sürücüsünün adı. dolaysıyla windows sizde disk-1 disk-2 de kurulu olabilir. bu yolu doğru bulmak birazda sizin yetenek ve düşüncenize bağlı... şuan win 8.1 de bunu deniyorum ramlar %100 oldu şifreyi bulmasını bekliyorum

/media/disk-2/Windows/System32/config mesela benim config bu yoldaydı....

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı