Custom ROM Note 8 Pro Custom ROM önerisi ve kurulumu

sopikhant

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Geforce 1660 TI AMD Ryzen 5 3600 B450M S2H V2 Corsair 8GB 3600MHz Ram Seagate 500GB HDD Gigabyte 240GB SSD
Evet sizden ricam bana bir Custom ROM ile nasıl kuracağım konusunda yardımcı olur musunuz?

Hocam aslında bayağı bir kapsamlı diyebilirim sadece anlatması 10 dk yani buradan yazarak zor olur ve eğer yanlış bir şey yaparsanız telefonun kilitlenme riski var ama bende bir şey olmadı :D

Hocam sana tavsiyem, ingilizcen varsa XDA Developers'a göz atman. Bu konuda en iyi teknik bilgiyi oradan alırsın. Bilmiyorum diğer forum sitelerini önermek kural ihlal eder mi ama, burada biryere kadar yardımcı oluruz muhtemelen. Zaten gözlemlediğim kadarıyla bu tip şeylerden anlayan kişi sayısı oldukça az.

Kafanda herhangi bir rom var mı? Bootloader kilidin açık mı ve cihazın yurt dışı mı? CrDroid roma bakabilirsin.

Evolution X öneririm. Gayet iyi. Cihaz kaçak mı ve Bootloader açık mı?

Kaçak, kilidi açık. Şu an Chrome'a yazdım bir ota dosyası indiriyorum. Kurulum nasıl olacak?

Kaçak, kilidi açık. Şu an Chrome'a yazdım bir ota dosyası indiriyorum. Kurulum nasıl olacak?

Nereden indirdiniz? İlk önce TWRP yüklememiz lazım.

TWRP yüklememiz için bunları indirin;

Minimal ADB and Fastboot programını yükleyin. Ardından ADB installer programını açıp hepsine y deyin.

İndirdiğiniz TWRP dosyasını ve vbmeta dosyasını C://Program Files/minimal ADB and Fastboot klasörüne atın. Eğer öyle bir klasör yoksa program files (X86) klasöründe görebilirsiniz. TWRP dosyasının ismini twrp olarak değiştirin (nokta ve noktadan sonraki img yazısına dokunmayın).

Cihazınızdan ayarlara girip geliştirici seçenekleri üzerinden OEM kilidi ve USB hata ayıklamayı açın.

Telefonu bilgisayara bağlayın ve minimal ADB and Fastboot programını açın. Cihazda herhangi bir uyarı, izin isterse kabul edin.

adb reboot fastboot yazın. Cihaz Fastboot moduna girecektir.

fastboot devices yazın. Eğer bir kod ve yanında Fastboot yazıyorsa ADB cihazı görmüştür.

fastboot flash recovery twrp.img yazın. TWRP yüklenicektir.

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img yazın. Vbmeta devre dışı kalacaktır.

fastboot boot twrp.img yazarak TWRP'ye girebilirsiniz veya cihazı kapatıp ses açma ile güç tuşuna basılı tutarak da girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı