NOVA-13100F / Intel i3-13100F / ASUS Dual RTX 4060 OC 8 GB whıte alınır mı?

Delifişek12

Zeptopat
Daha fazla  
Bütçe maksimum 25k.
Arkadaşlar ileride tekrar tekrar parça değiştirmek istemediğimden dolayı DDR5 bir sistem toplamak istiyorum goatv4 sistemi maalesef bütçemi aşıyordu şöyle bir sistem buldum depolamayı 1TB yaptım 24K civarı bir fiyat çıkıyor NOVA-13100F / INTEL i3-13100F / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar
Ekran kartını ileride yükseltebilirim NVIDIA olması işimi de kolaylaştırıyor bundan dolayı tercih ettim (AMD ekran kartı düşünmüyorum)
Intel ileriki dönemde daha farklı bir sokete geçecek diyorlar sizce bir süre bekleyip yeni nesille beraber mi almalıyım yoksa AMD tarafında da bu fiyat bandında DDR5 bir sistem bulabilir miyim (26k civarında 7500Fli sistemler var fakat stok fan ile ısındığını söylüyorlar hava soğutma ve 1TB depolama eklediğimde fiyat zaten 30k ya yaklaşıyor)

Sistemi birkaç basit RAM yükseltme, işlemciyi i5 i7 yapma, ekran kartını 4060 Ti 4070 yapma gibi yükseltmelerle uzun süreler kullanmak istiyorum (tabii bunları yapmakta bir masraf ama DDR4 bir sistemi yükseltmekten daha az masraflı olacağını düşünüyorum sonuçta bu yükseltmeleri bir anda yapmayacağım 1 sene sonra belki işlemciyi yükseltirim daha sonraki senelerde ekran kartını vs. Zaman geçtikçe 4000 serisinin daha ucuzlayacağını düşünüyorum)
Fikirlerinizi merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı