Çözüldü NTLite ile ISO editlemek sıkıntı yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Selamlar, bir şey hakkında fikir edinmek istiyorum. NTLite ile normal bir ISO dosyasını gereksiz hizmetlerden, uygulamalardan arındırmak istiyorum. Böylece RAM kullanımı, disk kullanımı ve işlemci kullanımını azaltmak istiyorum. Bu yapacağım işlem sistem stabilitesini bozar mı ve ileride sıkıntı yaratır mı? Yani mavi ekran falan alır mıyım, ya da uyumsuzluk sorunları yaşar mıyım?

Çözüm
Selamlar, bir şey hakkında fikir edinmek istiyorum. NTLite ile normal bir ISO dosyasını gereksiz hizmetlerden, uygulamalardan arındırmak istiyorum. Böylece RAM kullanımı, disk kullanımı ve işlemci kullanımını azaltmak istiyorum. Bu yapacağım işlem sistem stabilitesini bozar mı ve ileride sıkıntı yaratır mı? Yani mavi ekran falan alır mıyım, ya da uyumsuzluk sorunları yaşar mıyım?
Düzgün yaparsan bir sıkıntı yaşamazsın.

Çözüm
Stock halde sistem kaynaklarını çok fazla kullanıyor windows, ondan böyle bir şeye girişme kararı aldım.

2019 LTSC kurup optimizer programı ile tüm gereksiz hizmetleri kapatabilirsin. Daha kolay olur. Sistemde SSD var değil mi?
Sistemim i5 1135G7 MX330 8 GB RAM 512 GB SSD. 2019 LTSC yüklemiştim, fakat çok fazla sorun yaşadım, en basitinden Hertz bile ayarlayamıyordum, çok sıkıntı çektim o sürümde. 2021 LTSC editlemeyi düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz bu laptop için.

Sistemim i5 1135G7 MX330 8 GB RAM 512 GB SSD. 2019 LTSC yüklemiştim, fakat çok fazla sorun yaşadım, en basitinden Hertz bile ayarlayamıyordum, çok sıkıntı çektim o sürümde. 2021 LTSC editlemeyi düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz bu laptop için.
Windows 10 Home. Sistem güncel ve gayet iyi.

İçinde gereksiz bulabileceğin hizmetler ve UWP uygulamalar vardır ama dediğim gibi Optimizer ile çözersin bunları.
Anladım, öyleyse Windows 10 Home kurduktan sonra dediğiniz programı bir indireyim. Bu program gereksiz hizmetlerden arındırarak ram kullanımını düşürüyor anladığım kadarıyla.

Anladım, öyleyse Windows 10 Home kurduktan sonra dediğiniz programı bir indireyim. Bu program gereksiz hizmetlerden arındırarak ram kullanımını düşürüyor anladığım kadarıyla.
Gereksiz uygulamaları kaldırabilirsin, performansa etki eden görselleştirmeleri kapatabilirsin, arkaplanda çalışan gereksiz hizmetleri kapatabilirsin, DNS ayarlarsın vs. bir sürü özellik var.

Geri
Yukarı