OBS ile alınan Valorant kaydı kasıyor

yagmurozl

Decapat
Daha fazla  
  • Intel Core i5-7300HQ,
  • 16 GB DDR4l 1.2v 2400MHz.
  • GTX 1050 Ti.
    Bilgisayar özelliklerim böyle, Valorant oynarken işlemci kullanımı %100 oluyor, bunun önüne hangi OBS ayarlarıyla geçebilirim?

• Intel Core i5-7300HQ,
  • 16 GB DDR4l 1.2v 2400MHz.
  • GTX 1050 Ti.
    Bilgisayar özelliklerim böyle, Valorant oynarken işlemci kullanımı %100 oluyor, bunun önüne hangi OBS ayarlarıyla geçebilirim?

Ayarlara basın oradan çıkışı seçin kayıt kısmına girin ve video kodlayıcı kısmını ekran kartınız olarak seçin. Böylelikle kayıt alırken ekran kartını kullanacağı için işlemci %100 olmaz ve tahmin ediyorum ki kayıt kasmaz. Yayın açıyorsanız bunu yayın kısmı için yapın.

OBS'de, yayınınız için kullanılan Encoder'ı NVENC (NVIDIA'nın donanım tabanlı encoder'ı) olarak değiştirmek, işlemcinizin üzerindeki yükü büyük ölçüde azaltabilir. Bu, GTX 1050 Ti grafik kartınız tarafından desteklenir ve işlemci yerine GPU'nuzu kullanır.
OBS'i açın.
Ayarlar > çıktı > Encoder'ı “hardware (NVENC)” olarak değiştirin.

İşlemciniz yetersiz kalıyor muhtemelen yukarıdaki gibi ekran kartını kullanırsanız sorun çözülecektir ama bu sefer de FPS'de düşme olabilir, sistem yayın yapmaya pek uygun değil gibi görünüyor.

Ben i5 3470 1050 Ti ile 60FPS yayin açıyorum arkadaşın sistemde sıkıntı var gibi.

Geri
Yukarı