OBS video kaydında düşük FPS

• Konuyu başlatan ToTrz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 5B

ToTrz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar OBS oyun oynarken video çekiyorum ama oyunda sorun yok. 0 lag 0 donma ama videoyu izlerken video 10 FPS ve droplu. Neden olabilir bu?
Sistemden olsa video çekerken oyun donar ama oyunda kayıttayken 0 lag 0 donma. Anlamadım gitti. Sebebi nedir? Ayarları nedir?

Arkadaşlar OBS oyun oynarken video çekiyorum ama oyunda sorun yok. 0 lag 0 donma ama videoyu izlerken video 10 FPS ve droplu. Neden olabilir bu?
Sistemden olsa video çekerken oyun donar ama oyunda kayıttayken 0 lag 0 donma. Anlamadım gitti. Sebebi nedir? Ayarları nedir?
bilgisiyar parçalarını görmeden kimse yorum yapamaz

Rehberim işinize yarayabilir.

Ayarlar/Video/Ortak fps değeri 60 yapın.Büyük ihtimal 10 da kalmıştır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Aynı durumu bende yaşadım. Emin olmamakla beraber internette yaptığım araştırmalar sonucunda bunun sebebinin Windows 10 ile alakalı olduğunu gördüm. Yani Windows 10 sistem önceliğini oyuna adadığı için bu durum yaşanıyormuş. Yani oyunun ağır yerlerinde sistem bütün gücünü oyuna verdiği için OBS 2. planda kalıyormuş ve buda oyunu problemsiz oynamamıza yararken video kaydında donmalara, takılmalara sebep oluyormuş.

Kesin bir çözümünü bende bulamadım fakat bitrate düşürerek tekrar deneyebilirsin.

Bilgisayar parçalarını görmeden kimse yorum yapamaz.

Bilgisayarım düşük orta arası bir şey. LoL videosu çekmek için uğraşıyordum LoL'de FPS Full ayarlar 60 sabit. Monitörüm 60Hz olduğu için 60 sabitledim. Kayıttayken 60'dan maximum 55'e düşer aşağıya düşmez. Kayıtta değilken 60 sabit TF'lerde 55 düşüyor nadiren.
Sistemim:
Intel Quad Q8200 2.33 GHz.
8 GB DDR3 1333MHz RAM.
R7 240 2 GB DDR3 ekran kartı.

Bakacağım teşekkürler.

Ayarlar/Video/Ortak FPS değeri 60 yapın. Büyük ihtimal 10'da kalmıştır diye düşünüyorum.

Zaten 60-30-24'e kadar denedim hepsinde aynı.

Aynı durumu bende yaşadım. Emin olmamakla beraber internette yaptığım araştırmalar sonucunda bunun sebebinin Windows 10 ile alakalı olduğunu gördüm. Yani Windows 10 sistem önceliğini oyuna adadığı için bu durum yaşanıyormuş. Yani oyunun ağır yerlerinde sistem bütün gücünü oyuna verdiği için OBS 2. planda kalıyormuş ve bu da oyunu problemsiz oynamamıza yararken video kaydında donmalara, takılmalara sebep oluyormuş.

Kesin bir çözümünü bende bulamadım fakat bitrate düşürerek tekrar deneyebilirsin.

Anladım. Bitrate 15000'deyken de aynı 2000'deyken de aynı. Değişmiyor video donuk donuk geliyor.

Çok teşekkür ederim. Çok çok teşekkürler. İşe yaradı. Sorun çözülmüştür. Bu rehber bir harika!

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı