Öldükten sonra neler olacak?

Bence öldükten sonra tekrar bir anne karnından farklı bir bedenle çıkacağız ama ben doğmadan önce neydim sorusuna şu anki gibi cevap veremeyeceksiniz. Sanki bu an ki gibi önceki hayatımıza dair hiçbir şey hatırlamayacağız. Belki de şu an buradaki herkes milyonlarca yıl önceki ruhları bedenlerinde taşıyan insanlardır. Belki kuran gerçektir ve anlatılan olaylara göre iman edenler iyi hayat koşullarına sahip bireyler olarak dirilecek ama imansız kişiler kötü hayat koşullarında serserinin teki olarak dünyaya geri dönecektir. Bu döngü kıyamet gününe kadar yani dünyada insanlığın nesli tükenen kadar devam edecektir. Neyse bu kadar yeter. 😀

Bilimsel açıdan bakılırsa doğmadan önce nasıl hiçbir şey hissetmediysen, üstünden milyarlarca yıl geçtiyse de yoktun. Öldükten sonra da öyle olacak, hiçlik.
Saçma bir düşünce. Bilimle alakası bile yok yazdığınızın. Çok fazla yanlış tabir kullanmışsınız. Sen insanlık başladığından beri aslında vardın. Belki bir elmadaki vitamindin belki de bir topraktaki mineraldin. Ama sonunda bütün bu vitamin ve minerallerin birleşip işlenmesi sonucu sen doğdun. Dünyada seni sen yapan şey doğa. Sen aslında doğanın kendisisin. Doğmadan önce bir hiç değildin. Öldükten sonra da hiç olmayacaksın. Düşünememekle var olmamak çok farklı şeylerdir.

Saçma bir düşünce. Bilimle alakası bile yok yazdığınızın. Çok fazla yanlış tabir kullanmışsınız. Sen insanlık başladığından beri aslında vardın. Belki bir elmadaki vitamindin belki de bir topraktaki mineraldin. Ama sonunda bütün bu vitamin ve minerallerin birleşip işlenmesi sonucu sen doğdun. Dünyada seni sen yapan şey doğa. Sen aslında doğanın kendisisin. Doğmadan önce bir hiç değildin. Öldükten sonra da hiç olmayacaksın. Düşünememekle var olmamak çok farklı şeylerdir.
Hayır yoktu. Babasının testislerinde üretilmeye başladıktan 70 gün sonra var oldu ve bir yumurtayı dölledi. O günden beri gelişmeye devam ediyor. Senin söylediğin daha saçma. Evet bitkilerle de ve tüm canlılarla akrabayız ama onlar değiliz.

Hayır yoktu. Babasının testislerinde üretilmeye başladıktan 70 gün sonra var oldu ve bir yumurtayı dölledi. O günden beri gelişmeye devam ediyor. Senin söylediğin daha saçma. Evet bitkilerle de ve tüm canlılarla akrabayız ama onlar değiliz.
Babanın sperm hücreleri yoktan var olmuyor. Onların oluşmasını sağlayan vitamin, protein ve lipidler var. Onlarda doğadan geliyor. Yani seni sen yapan doğa. Sen insanlığın başından beri vardın.

Babanın sperm hücreleri yoktan var olmuyor. Onların oluşmasını sağlayan vitamin, protein ve lipidler var. Onlarda doğadan geliyor. Yani seni sen yapan doğa. Sen insanlığın başından beri vardın.
Tamam ben de diyorum ki akraba olabiliriz ama onlar biz değiliz. İnsandan bahsediyorsan benim anlattığım şekilde var oldun, spermleri oluşturan elementlerden bahsediyorsan onlar vardı ama onlar sperm değildi.

Bilinç(ruh) ölmez, yok olmaz, onu sadece ilk kez var eden yok edebilir. Yaşarken kontrol bizde, bedenden ayrıldıktan sonra ne olacağını bilmiyoruz, nereye sürüklerlerse oraya gideceğiz, kurtuluş yok, herkes kendi başına. Yaşamımızdan dolayı nasıl bir pişmanlık hissedeceğiz kim bilir... Tanrı bizi bağışlasın.

Geri
Yukarı