Ölü piksel zamanla çoğalır mı?

1 yıldır kullandığım monitörümde (DisplayPort'a bağlı kablo ile kullanıyorum) sanırım az önce ekranımda ansızın 1 tane gözüme çarptı, yazılımcıyım sabah akşam masabaşındayım daha önce olsaydı görürdüm sanırım son 10 15 dakika içinde oldu. Hemen test yaptım bildiğin 1 nokta beyaz beyaz duruyor orada. Monitörün fişini çektim 3 5 saniye bekledim geri taktım, problem yoktu kayboldu gitti. İnşallah tekrar nüksetmez. Yani kalıcı çözüm olur mu bilmiyorum ama sanırım bu tarz olayların sebebi aynı noktaya aynı ışığın sürekli vurması. O yüzden uyku modu veya hareketli bir şeyler olmasını sağlıklı olacağını hissediyorum. Ama düz siyah renk duvar kâğıdı kullanıyorum.

Vallahi hocam benimkiler duruyor hala lakin o kadarda abartmamak lazım ya abi kardeş gibi oldu benim için bir sıkıntı yok ölümlü dünya sonuçta
İş belli bir yerden sonra fani dünya kısmına kadar geliyor hocam haha😅. Piksellerde bir artış yok değil mi? Bende de 2 tane ölü piksel çıktı fakat bilgisayarı kurmuşum keyfini çıkarmaya başlamışım yalnızca ölü piksel testinde dikkatlice bakınca görüyorum. Hiç niyetim yok değiştirmeye

İş belli bir yerden sonra fani dünya kısmına kadar geliyor hocam haha😅. Piksellerde bir artış yok değil mi? Bende de 2 tane ölü piksel çıktı fakat bilgisayarı kurmuşum keyfini çıkarmaya başlamışım yalnızca ölü piksel testinde dikkatlice bakınca görüyorum. Hiç niyetim yok değiştirmeye
Hocam eğer böyle tam ortada falan değilse hiç uğraşmaya değmez. 4 yıldır 2 adet ölü pikselli monitör kullanıyorum hiç fark etmiyorum bile.

Hocam eğer böyle tam ortada falan değilse hiç uğraşmaya değmez. 4 yıldır 2 adet ölü pikselli monitör kullanıyorum hiç fark etmiyorum bile.
Bir tanesi yukarı ve sağa meyilli bir kısımda, diğeri biraz daha ortada fakat testi yapmasam herhalde bir kaç sene sürerdi fark etmem. Teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı