Ölü pikselli ASUS TUF Gaming A15 iade alınır mı?

Delilm

Decapat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan ASUS TUF Gaming A15 model bir Gaming laptop aldım. 2 haftadır kullanıyorum ve dün gece ekranda 2 tane ölü piksel fark ettim. Garantiye verirsem ekran değişir değil mi? Bugün iade hakkımın son günü. Eğer hiçbir şey demeden iade edersem iade alırlar mı? Bilgisayarı alırken kurumsal fatura ile satın aldım ve ablam adına kendi şirketinde kullanmak için satın aldım. Yani ablam benden şirketinde kullanmak üzere bir bilgisayar satın almamı istedi. KDV'den düşme olayları var. Bu durum iade işleminde nasıl olur?

Monitörlerde çok fazla değilse değişim yapmıyorlar ama isterseniz iade edin, KDV dahil şekilde paranızı alırsınız devletten iade zaten anlık alınmaz aldıysanızda ücretinizi iade alırken KDV’yi geri tarafınızdan tahsil edilmiş şekilde alırsınız.

Monitörlerde çok fazla değilse değişim yapmıyorlar ama isterseniz iade edin, KDV dahil şekilde paranızı alırsınız devletten iade zaten anlık alınmaz aldıysanızda ücretinizi iade alırken KDV’yi geri tarafınızdan tahsil edilmiş şekilde alırsınız.
Başka bir işlem yapılmasına gerek yok yani.

Yasal olarak belirtilen bir sayı yok, internetten aldıysanız ürün kusurlu ise iade veya değişim isteme hakkınızın olması lazım. Mağazadan olunca kusuruyla malı kabul etmiş gibi olduğunuz için almayabilirler.

14 günlük süreç geçtiyse artık orada kanunlara bakmak gerek, 6 ay içerisinde firma ın belli başlı şeyleri sağlaması ve yine benzer şekilde sizi koruyan haklar bulunuyor.

Ölü piksel üretim hatası zaten ilk 6 ay içerisinde sorun ortaya çıkarsa malın teslim aldındığı tarihte sorun çıkmış olarak kabul edilir ve satıcı aksini ispat etmediği sürece sizin talebinizi yerine getirmekle yükümlüdir.

Ve ölü piksel sayısında bir düzenleme ya da yasa vs de yok bir tane de olsa kusur kusurdur.

Yasal olarak belirtilen bir sayı yok, internetten aldıysanız ürün kusurlu ise iade veya değişim isteme hakkınızın olması lazım. Mağazadan olunca kusuruyla malı kabul etmiş gibi olduğunuz için almayabilirler.

14 günlük süreç geçtiyse artık orada kanunlara bakmak gerek, 6 ay içerisinde firma ın belli başlı şeyleri sağlaması ve yine benzer şekilde sizi koruyan haklar bulunuyor.
süreç geçmedi bugün son günü bugün iade edebilirim

İade etmenizi tavsiye ederim. İade ederken ölü pixel olduğunu belirtmenize gerek yok bu arada bilginiz olsun. Yazarsanız süreci uzatabilirler :)

Durumu bildiriyim arkadaşlar. Ben ürünü mağazadan satın almıştım. Mağazaya götürdüm iade etmek istediğimi söyledim.
Görevliyle aramdaki konuşma şöyleydi:
Açık kutu mu diye sordu evet dedim açık kutulara iade alamıyoruz maalesef dedi. Eğer internetten almış olsaydınız cayma hakkınız olurdu ama mağazada bu durum yok dedi. Neden iade etmek istediğimi sordu ekranında ölü piksel olduğunu söyledim. Ekranı açıp baktı ölü pikselleri gördü asus en az 5 (5 pikselin de ekranı dörde bölünce aynı bölgede olması şartıyla) ölü piksel olunca işlem veya değişim yapıyor ama yine de yollayalım servise belki işlem yaparlar dedi. Ölü pikseller büyüyebilir de büyümeyebilir de dedi. Servise bilgisayarın yenisiyle değişimini talep ettiğini söyledi. İşlem yaparken format atıyorlarmış haberiniz olsun arkadaşlar. Test edicekler eğer ölü pikseller büyümeyecek durumdaysa geri gelir pc; büyüyecek durumdaysa bilgisayar yenisiyle değiştirilir ya da iadesi yapılır dedi. İade için şirketin iade faturası çıkarması gereklidir dedi. Ekran değişimi olur mu diye sordum. Tüketiciyi ve ürünü korumak adına kanunen ilk 6 ayda parça değişimi yapılması yasaktır; eğer yapılırsa size tüketici hakem heyetine şikayet etme hakkı doğar ve anında kazanırsınız dedi. Sadece su teması gibi durumlarda parça değişimi yapılabiliyor diye belirtti. En geç 20 iş günü içerisinde işlemlerin sonuçlanacağını söyledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı