OEM key vs Retail key

Papiergalis

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sağlamlisans sitesinden key almak istiyorum OEM ve Retail key arasında kaldım. Acaba hangi keyi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
OEM anahtarlar kullanıldığı bilgisayarın donanımına (anakartına) işlenir ve başka bir bilgisayarda kullanamazsınız.
Retail anahtarlar aktif olarak sadece tek bir bilgisayarda kullanılabilir, ama istediğiniz zaman başka bir bilgisayara taşıyabilirsiniz.
OEM lisans anakarta işlenir ve kalır. Başka yere taşınmaz. Reatil ise taşınabilir olan lisans türü. Bu kadar basit hocam.

@Lawnslot bunlar zaten rehberde yazıyor.

Çiğnediğim bir kural varsa (çiğnemiş olabileceğimi düşündüğüm tek kural 29. "Başka bir yerden alıntı yapıldığında kaynak belirtilmesi zorunludur." kuralı) affola hocam, uyarı veya ceza verilmesi gerekiyorsa haklılığına itiraz etmem.
Rehberi alıntıladığım mesajınızın dışında paylaşmam saygısızlık olur diye düşünmüştüm, forumda açılan konularda da cevabın ve ayrıca bir rehberin olduğu mesaj sizin mesajınız vardı. O yüzden alıntıladım.

Bildiğim kadarıyla, yani mesajınızı alıntılamadan, "kendi" cevabımı verecek olsam yine bu cevabın aynısını verecektim aslında. Tek fark doğruluğundan tam olarak emin olmak için baktığım bir yabancı kaynak olacaktı. Ve belki "kullanamazsınız" yerine "kullanamıyorsunuz/kullanılamıyor", "taşıyabiliyorsunuz" yerine "taşıyabilirsiniz." yazacaktım.
Mesajlarımda da her ne kadar gereksiz veya zorlama olduğunu düşünsem de kullandığım buradaki gibi bir resmiyet var. Yine de gerekli görülüyorsa verilecek uyarı - ceza vesaire, haklılığınıza itirazım yok dediğim gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı