OEM KEY vs Retail KEY

requiem27

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba KEY alacağım 2 farklı seçenek var Retail ve OEM hangisini almak daha mantıklı? Bir de bunu satan satıcının OEM diye Retail vermediği de malum tabii. OEM KEY'i bir sonraki bilgisayarıma aktarmam mümkün mü?

Oem key'i bir de Microsoft hesabına tanımladın mı tadından yenmez. Anakart ve işlemci değiştirdim Windows 10'du sistemim. Windows 11'i kurdum microsoft hesabımı da girdim aktif oldu.

OEM ürün anahtarını bir sonraki bilgisayarıma aktarmam mümkün mü?

OEM anahtarlar için Microsoft'u arayarak aktarma yapılıyor deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. OEM keyler anakarta gömülü olur. Retail ise anakart dahil tüm sistem değişse bile yeniden kullanılabilir. Ben Retail key aldım ve bu Microsoft hesabıma gömüldü. Yani bilgisayarımı değişsem de Microsoft hesabımı girdiğim an Windows'um aktif olacaktır.

OEM key en güzeli, formattan sonra key girme derdiniz olmaz. Tek bir bilgisayar için ömür boyu kalıcıdır.

Hayır Retail daha iyi. Nedenini üstte yazdım.

OEM anahtarlar için Microsoft'u arayarak aktarma yapılıyor deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. OEM keyler anakarta gömülü olur. Retail ise anakart dahil tüm sistem değişse bile yeniden kullanılabilir. Ben Retail key aldım ve bu Microsoft hesabıma gömüldü. Yani bilgisayarımı değişsem de Microsoft hesabımı girdiğim an Windows'um aktif olacaktır.

Hayır Retail daha iyi. Nedenini üstte yazdım.

Sizin için daha iyidir.

Merhaba KEY alacağım 2 farklı seçenek var Retail ve OEM hangisini almak daha mantıklı? Bir de bunu satan satıcının OEM diye Retail vermediği de malum tabii. OEM KEY'i bir sonraki bilgisayarıma aktarmam mümkün mü?
Retail key almanızı öneririm. Anakart veya sistem değişikliğinde alma derdiniz olmaz. Ayrıca Microsoft hesabınıza bağlı kalırsa çok daha iyi olur. OEM key yeni bilgisayara sahipseniz alabilirsiniz. Bende şuanda OEM key mevcut. Ancak, şuan alsam Retail key alırdım.

Geri
Yukarı