Ön lisans mezunu birisi lise KPSS ile işe girebilir mi?

The Dark Rische

Centipat
Bir yakınım 2022 ortaöğretim (lise) KPSS sınavına girdi. Sınava girdiğinde 2 yıllık ön lisans bölümü okuyordu 1.sınıf olarak daha sonra 2023 yılında o 2 yıllık bölümden mezun oldu ve 2 hafta önce de 2022 lise KPSS puanı ile sözleşmeli memur olarak atandı ancak şimdi ön lisans mezunu olduğu için bu işe girebilir mi yoksa giremez mi? Memurluk hakkında bilgisi olan varsa yanıtlayabilir mi ya da böyle bir olay başından geçen?

Bu arada daha önce aynı yakınım bir temizlik işine başvurmuş ve bu iş için yüksek eğitim düzeyindesiniz gibi bir uyarı almış. Acaba şimdi bu iş için de başvururken böyle bir uyarı alması gerekir miydi? Hani liseden alıyor bu arkadaş ta önlisans mezunu ya

İşe girebilir bir problem yaşamaz.

Hocam eminsiniz değil mi?

Ön Lisans'dan bir kere bile olsa sınava giren kişi Ortaöğretim KPSS'ye. Lisans'dan bir kere bile olsa sınava giren kişi ne Ön Lisans'a ne Ortaöğretim KPSS'ye giremez. ama hali hazırda puanı duruyorsa ve tercih vermişse girebilir.

Hocam eminsiniz değil mi?
Eminim hocam.

Anlatmak istediğim şey sınava girdiğin kademe ile sonraki sınavda o kademenin altında bir kademe ile sınava giremezsin.

Ön Lisans'dan bir kere bile olsa sınava giren kişi Ortaöğretim KPSS'ye. Lisans'dan bir kere bile olsa sınava giren kişi ne Ön Lisans'a ne Ortaöğretim KPSS'ye giremez. Ama halihazırda puanı duruyorsa ve tercih vermişse girebilir.

Eminim hocam.

Anlatmak istediğim şey sınava girdiğin kademe ile sonraki sınavda o kademenin altında bir kademe ile sınava giremezsin.

Onu biliyorum hocam zaten 2024 KPSS'ye ortaöğretim olarak giremeyecek ön lisans KPSS'sine girecek

Hocam ataması yapılmış zaten. isterse bu saatten sonra Uzay Mekiği sınavına girsin problem çıkmaz :). Hayırlı Olsun arkadaşa.
Hocam ama işte önlisans mezunu olduktan sonra ataması yapıldı (2023 te önlisanstan mezun oldu 2024 te atandı) şimdi evraklarda öğrenim durumunu sorunca liseden atandı ama önlisans mezunu olduğu için kafasına takılmış önlisans mı işaretleyim lise mi diyor? işe giremeyecek miyim falan dedi bir de kuruma lise diplomasını mı vermesi gerekir her iki diplomayı da mı ?

Hocam ataması yapılmış zaten. İsterse bu saatten sonra Uzay Mekiği sınavına girsin problem çıkmaz :). Hayırlı Olsun arkadaşa.

Hocam bir de sen memurluk işinde bilgili gibisin evrakları teslimi bu ayın sonunda son. Sence ne zaman işe başlar, işe başlayacağı zaman ararlar mı yoksa başvurduğu yerden kendi mi takip etmeli?

Hocam ataması yapılmış zaten. isterse bu saatten sonra Uzay Mekiği sınavına girsin problem çıkmaz :). Hayırlı Olsun arkadaşa.
Hocam mesajınızı merakla bekliyorum iyi geceler

Son düzenleme:
Hocam ama işte önlisans mezunu olduktan sonra ataması yapıldı (2023 te önlisanstan mezun oldu 2024 te atandı) şimdi evraklarda öğrenim durumunu sorunca liseden atandı ama önlisans mezunu olduğu için kafasına takılmış önlisans mı işaretleyim lise mi diyor? işe giremeyecek miyim falan dedi bir de kuruma lise diplomasını mı vermesi gerekir her iki diplomayı da mı ?

Hocam bir de sen memurluk işinde bilgili gibisin evrakları teslimi bu ayın sonunda son. Sence ne zaman işe başlar, işe başlayacağı zaman ararlar mı yoksa başvurduğu yerden kendi mi takip etmeli?

Evraklar teslim edildikten sonra güvenlik soruşturması ve arşiv taraması yapılır. En az 30 iş günü sürer. Ortalama 3 ayda kuruma başlar. Atandığı kurumun personel müdürlüğünü arayabilir. Kuruma başlayacağı zaman genelde telefonla arıyorlar ama yine de kurumu araması lazım.

Orası biraz farklı hocam şimdi yanlış da yönlendirme yapmayayım

Hocam arkadaşınız sağlık bakanlığına şoför olarak mı atandı? hangi liseden mezun olmuştu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı