Ön lisans sonrası kaç tecil hakkı var?

zsRaven

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ön lisans ikinci sınıfım şu an ve bu sene okulum bitiyor. Acaba okulum bitince tecil hakkım var mı? Çünkü şu an en azından bu dönemde askere gidemem psikolojik olarak pek iyi değilim. Araştırıyorum ve ekstradan 2 sene tecil hakkım varmış sanırım ne kadar doğru acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben ön lisans ikinci sınıfım şu an ve bu sene okulum bitiyor. Acaba okulum bitince tecil hakkım var mı? Çünkü şu an en azından bu dönemde askere gidemem psikolojik olarak pek iyi değilim. Araştırıyorum ve ekstradan 2 sene tecil hakkım varmış sanırım ne kadar doğru acaba?
Evet bildiğim kadarı ile 2 yıl. Ama üniversiteden mezun olunca da geçerli mi bilmiyorum. Liseden sonra lise diploması ile yapılıyor diye biliyorum.

Hocam bende mi problem var 2021 yılında mezun oldum ben ama e-Devlet'te böyle. Bu arada ön lisans mezunuyum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-21 172338.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-21 172338.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 379
Hocam bilmiyorum ben 2021 6. ayda mezun oldum ama böyle gösteriyor.

Benim bildiğim 4 yıllık mezun olunca 28 yaşına kadar ertelene biliniyordu. Sende bu nasıl oldu anlamış değilim.

Ben İngilizce hazırlık ile beraber 3 yıl eğitim gördüm ama bölüm'üm 2 yıllıktı ondan kaynaklı olabilir mi?

Geri
Yukarı