Örümcek nasıl beslenilir?

Ben üzerinde deney yapardım ne kadar karşı olsam da genetiğiyle oynayıp boyunu 10-15 Cm'ye çıkarırdım ki bu mümkün bize biraz growth hormonu lazım :)

Bir keresinde monitörüme çekirge atlamıştı. (Allah'ın İstanbul'unda apartman dairesinde anca beni bulurdu zaten.) Korkudan kalp krizi geçiriyordum :D 10 cm örümcek görsem muhtemelen öbür tarafa yolcuyum.

Vallaha bilmeniz çok memnun etti beni. Nasıl bir yasam alanı oluşturmalıyım ? Ne aralıkla beslenmeli ve su vs içerler mi ? Ayrıca ömürleri ne kadar ?
Yaşam alanı olarak önerim şu altına talaş koymanız gerekiyor ilk önce kabın örümceği ayrı bir kaba alıp sonrası ışık gören bir yerde üzerine kabın delikler açmanız talaş koymasanızda olur aslında öylede yaşar yemeğini verin yeter birde doğal alanında hissetmesi için talaş yerine çim koyabilirsiniz yada biraz yaprak benimkiler 7 aydır böyle yaşıyor :)

Yaşam alanı olarak önerim şu altına talaş koymanız gerekiyor ilk önce kabın örümceği ayrı bir kaba alıp sonrası ışık gören bir yerde üzerine kabın delikler açmanız talaş koymasanızda olur aslında öylede yaşar yemeğini verin yeter birde doğal alanında hissetmesi için talaş yerine çim koyabilirsiniz yada biraz yaprak benimkiler 7 aydır böyle yaşıyor :)
Hocam bu kap tamamen öylesine aslında. Şuan kendisine çok daha büyük bir alan hazırlıyorum. 20x20 lik sağlam bir kaba toprak, taş ve bitki yerleştiricem. En kısa sürede yeni evine kavuşacak yani.

Bir keresinde monitörüme çekirge atlamıştı. (Allah'ın İstanbul'unda apartman dairesinde anca beni bulurdu zaten.) Korkudan kalp krizi geçiriyordum :D 10 cm örümcek görsem muhtemelen öbür tarafa yolcuyum.
Gülmekten gözümden yaş geldi hocam örümceklerden bu kadar korkmayın ya çok tehlikeli değiller Karadula denk gelmeyinde 1 saat içinde öldürüyor kendisi ben besliyorum kendisini çok hızlı hareket etmekte geçen dışarı kaçmıştı zor yakaladım birde strese girince ısırıyorlar genelde ve öldürücü oluyor ek bir bilgi dişi karadullar çiftleşmeden sonra erkek karadulu boğuyor ve neticesinde öldürüyor bazı dişi karadullar olasılık olarak çiftleştiği erkeklerini yiyiyor:)

Yeni konular

Geri
Yukarı