ÖTV'siz bilgisayar indirimi masaüstü için geçerli midir?

Daha fazla  
Merhaba, bundan 1 hafta önce Cumhurbaşkanı 1 kerelik olsa da telefon bilgisayar alacak üniversite öğrencilere ÖTV'siz olacağını söyledi. Sorum şu, eğer denilen yapılırsa bu indirim sadece laptop için mi geçerli olacak yoksa masaüstünde de bundan yararlanabilecek miyiz? Masaüstü istiyorum. Amacım siyasi bir kavga başlatmak değil, cüzdandaki paraları kurtarmak. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bundan 1 hafta önce Cumhurbaşkanı 1 kerelik olsa da telefon bilgisayar alacak üniversite öğrencilere ÖTV'siz olacağını söyledi. Sorum şu, eğer denilen yapılırsa bu indirim sadece laptop için mi geçerli olacak yoksa masaüstünde de bundan yararlanabilecek miyiz? Masaüstü istiyorum. Amacım siyasi bir kavga başlatmak değil, cüzdandaki paraları kurtarmak. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Masaüstülerde sadece KDV var ve KDV zaten sizin içtiğiniz sudan tutun her şeyde var. Telefonlarda sadece ÖTV var maalesef genel olarak. Konsollarda da var fakat telefonlar kadar değil. Sorun bence ÖTV'nin çok yüksek olması ve sadece KDV vermek yerine 4 tane vergi birden vermemiz. Ya gidip %25 ÖTV yapsınlar üstüne %20 KDV yemin ederim ülkedin %70'i razı olur. Fakat TRT + Kültür bakanlığı + KDV + ÖTV vermek hiçbir gencin hakkı değil. Ayrıca bu olay gelse dahi yurt dışı kayıtları gibi kötüye de kullanılacağını düşünüyorum. Cevabınız da ayrıca hayır yani telefonlara özel bir durum bu.

öncelikle bu indirim üniversite öğrencileri için sanırsam ikinci olarak masaüstünde ötv indirimi olacak fakat laptopta sadece kdv

Yeni konular

Geri
Yukarı