Özel okul öğretmenliği nasıldır?

Geneli asgari ücretli, hafta sonu da çalıştırmaları muhtemel. Klasik özel sektör. Öğretmenliğin iyisi devlette.

Aynen devlettekiler daha avantajlı hafta sonu 2 gün tatil, resmi tatiller, korona olağanüstü durumlarda tatil. Daha bir de öğleden önce sonralari da var. Korona zamanında bizim hocalar ders açmamıştı filan sordum geçen liseye giden kuzenime depremden sonra deprem illerinde yoklama alma kalkmıştı derse gelende yokmuş hocaları işlemiyordu.

Hocam ne öğretmenisiniz
Hocam ben besyo okumayı düşünüyorum, 22 yaşındayım bu saatten sonra okunur mu orasıda ayrı tabii hala kafamda meslek oturtamadım

Besyoysa işin biraz zor kolay gelsin.
Neden hocam:) 22 den sonra okunur mu sizce

Aynen devlettekiler daha avantajlı hafta sonu 2 gün tatil, resmi tatiller, korona olağanüstü durumlarda tatil. Daha bir de öğleden önce sonralari da var. Korona zamanında bizim hocalar ders açmamıştı filan sordum geçen liseye giden kuzenime depremden sonra deprem illerinde yoklama alma kalkmıştı derse gelende yokmuş hocaları işlemiyordu.
Devlete atanmak baya zor ama

Hiç öğretmenleriniz öğretmenlik okumayın vs falan diyor mu benim yaşım 22 artık okulla ilgili çok bir şeyim kalmadı.

Besyo, okumayı düşünüyorum 22 yaşındayım.

Benimkiler okumayın filan demiyor ama okumayacak olanlarda sohbet ediyorlar eğleniyorlar zaten öğrenciler rahat ders işlememek ister ama bazı öğrenciler var bizim sınıfta bir inek var 1 kez hoca ders işlemedi serbest bıraktı sohbet ettik diye gitmis yönetime söylemis hocayla sıkıntı cıktı yani ne yapacağına tedbirli olmalısın beden eğitimi hocası isen rahatsın zaten çok bilinmeyen bir özel okula gidersin çayını alırsın bir öğrenci tutup şu hareketleri yaptır dersin köşede telefonla oynarsın sonra serbest bırakırsın klasik bizim beden hocaları.

Geri
Yukarı