Özelleştirilmiş NOVA-TUF4060 Ti vs. RAPTOR-DUAL4070

KingDeViL

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 13600k
Msi Gaming X Slim 4070Ti
32gb DDr5 3400mhz Ram
Arkadaşlar 2K 32" 165 Hz monitörüm var fakat bilgisayarım yok. Bu monitörde beni üzmeyecek bir sistem arıyorum. Şu aşağıdaki sistemi biraz değiştirdim. Değiştirdiğim parçalar ile fiyatı 36K'ya çıkıyor.
Sistem bu:

1698150328156.png

İşlemciyi şununla değiştirdim: (kf olanı seçersem 3,200 fiyat artıyor).

1698150378357.png

SSD şunula değiştirdim:

1698150443174.png

Bir de sıvı soğutucu ekledim:

1698150479653.png

Pek anlamam ama anakartı güzel gibi geldi. Bu para verilemez diyen, şu bilgisayar bundan daha iyi dediğiniz sistemler varsa paylaşırsanız sevinirim. Ekran kartı 8 GB'den fazla olsa iyi ama o zaman fiyatlar çok çıkıyor. Ekran kartı 4070 12 GB olan sistemde buldum fakat bu DDR4. Benim seçtiğim DDR5. Alttaki sistem daha iyiyse onu da düşünebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

prime 777 hocamın dediğini alın müthiş fiyat

Parçaları falan kaliteli, garip bir şekilde hem DDR5 hem 32 GB hem B650, aşırı iyi sistem. Bir sürü özelleştirme seçeneğide var. Anında alırdım.

Teşekkürler ama ben hiç Ryzen kullanmadım. Ryzen bana android gibi geliyor. İntel ios - ryzen andorid :))

Teşekkürler ama ben hiç Ryzen kullanmadım. Ryzen bana Android gibi geliyor. Intel iOS - Ryzen Android :))

Render vs. yapılmayacaksa oyun için Ryzen daha mantıklı. Ryzen 2000 serisinden sonra Intel'e rakip oldu benim için. Özellikle 5000 serisi fiyat performans olarak güzeldi. Sistem DDR5 ve gelecek senelerde çıkacak işlemcileri destekliyor. Ekran kartıda 4070. bu fiyata kaçırılmayacak sistemlerden. Bir de RAM 32 GB.

2K için 4070 her türlü daha mantıklı bu arada 12 GB VRAM olduğundan ve 2K kartı. 4060 Ti ise 1080p kartı.

Son düzenleme:
Render vs. yapılmayacaksa oyun için Ryzen daha mantıklı. Ryzen 2000 serisinden sonra Intel'e rakip oldu benim için. Özellikle 5000 serisi fiyat performans olarak güzeldi. Sistem DDR5 ve gelecek senelerde çıkacak işlemcileri destekliyor. Ekran kartıda 4070. bu fiyata kaçırılmayacak sistemlerden. Bir de RAM 32 GB.
Peki Gigabayt sizce Asus'dan daha mı iyi ? Yoksa aynı mı ?

Peki Gigabyte sizce ASUS'dan daha mı iyi? Yoksa aynı mı?

ASUS TUF ASUS'un giriş/orta seviyelerinden diye biliyorum. ROG olmadıkça ASUS'un pek bir farkı yok diğer markalardan bence. Gigabyte yine bilindik bir marka. Sistemin testlerine Technopat YouTube kanalından bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS TUF ASUS'un giriş/orta seviyelerinden diye biliyorum. ROG olmadıkça ASUS'un pek bir farkı yok diğer markalardan bence. Gigabyte yine bilindik bir marka. Sistemin testlerine Technopat YouTube kanalından bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşemci stok fan ile 95+ derecelere çıkıyor. Sıvı soğutucu ile düşse düşse kaça düşecek ki ? Bir işlemci 70i geçmemeli diye biliyorum. 70Den sonra içindeki transistörler patlamaya başlıyormuş.

Arkadaşlar 2K 32" 165 Hz monitörüm var fakat bilgisayarım yok. Bu monitörde beni üzmeyecek bir sistem arıyorum. Şu aşağıdaki sistemi biraz değiştirdim. Değiştirdiğim parçalar ile fiyatı 36K'ya çıkıyor.
Sistem bu:

Eki Görüntüle 1988285

İşlemciyi şununla değiştirdim: (kf olanı seçersem 3,200 fiyat artıyor).

Eki Görüntüle 1988289

SSD şunula değiştirdim:

Eki Görüntüle 1988292

Bir de sıvı soğutucu ekledim:

Eki Görüntüle 1988294

Pek anlamam ama anakartı güzel gibi geldi. Bu para verilemez diyen, şu bilgisayar bundan daha iyi dediğiniz sistemler varsa paylaşırsanız sevinirim. Ekran kartı 8 GB'den fazla olsa iyi ama o zaman fiyatlar çok çıkıyor. Ekran kartı 4070 12 GB olan sistemde buldum fakat bu DDR4. Benim seçtiğim DDR5. Alttaki sistem daha iyiyse onu da düşünebilirim.

İşemci stok fan ile 95+ derecelere çıkıyor. Sıvı soğutucu ile düşse düşse kaça düşecek ki ? Bir işlemci 70i geçmemeli diye biliyorum. 70Den sonra içindeki transistörler patlamaya başlıyormuş.

Bu bilgiyi nerden duyduysanız derhal ondan bilgi almayı kesin bu işlemciler 90-95 derecelere dayanacak şekilde yapılıyor 100 derece bile olsa bir şey olmaz 2000'lerde çıkmadı bu işlemci maksimum pc kendini kapatır ki , R5 7600 üm var 240 ml sıvı soğutucu ile god of war da maksimum 70 gördüm normal oyunlarda 55-65

Geri
Yukarı