Olta kamışı sıkışması

Makaleler
1
Yer
kocaeli, derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 işlemci , B450M PRO-VDH MAX anakart , xpg 16gb(2x8) ram.
Oltayı yeni aldım, kamışlarını açtım çevirdim. Sıkıştı. 2 kez kaynar su döktüm. Yağladım. Çakmakla yaktım. Penseyle çekmeye çalıştım ama işe yaramıyor.

Fazla kurcalamadan aldığınız yere götürün. Ya kilit mekanizması vardır size kullanımını gösterirler, ya da bozuktur değişim yaparlar. Evde penseyle çakmakla zorlarsanız sağlamsa da bozarsınız elinizde kalır.

Teleskopik kamışların her bölmesi çıkartılıp çevrilerek sabitleniyor, ters tarafa döndürünce de gevşiyor. Bu şekilde yapamadıysanız dediğim gibi aldığınız yere götürün.

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 2 defa dağa kaynar su döktüm. Daha sonrasında mecburen tüm gücümle abandım ve oldu. Düzeldikten sonra güzelce yağladım.

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 2 defa dağa kaynar su döktüm. Daha sonrasında mecburen tüm gücümle abandım ve oldu. Düzeldikten sonra güzelce yağladım.

Onları açarken çok açınca öyle oluyor. Ben açarım hafif sıkışınca bırakır daha açmaya devam etmem. Toplaması gerçekten uğraştırıcı.

Evet. Daha önce hiç olta kullanmadığım için ne kadar açmam gerektiğini bilmiyordum. Sonuna kadar çekip çevirince olanlar oldu.

Onları açarken çok açınca öyle oluyor. Ben açarım hafif sıkışınca bırakır daha açmaya devam etmem. Toplaması gerçekten uğraştırıcı.

Tekrar merhaba olta makinesı kolunu çevirdiğim zaman misina makineye sarılmıyor. Misinayı oltanın en ucuna kadar deliklerden geçirdikten sonra makineyı çevirdim ama misina sarılmaya başlamadı.
Acaba ipi makinenın bir yerinden mi geçirmem lazım?

IMG_20230908_140515.jpg

Son düzenleme:
Evet. Daha önce hiç olta kullanmadığım için ne kadar açmam gerektiğini bilmiyordum. Sonuna kadar çekip çevirince olanlar oldu.

Tekrar merhaba olta makinesı kolunu çevirdiğim zaman misina makineye sarılmıyor. Misinayı oltanın en ucuna kadar deliklerden geçirdikten sonra makineyı çevirdim ama misina sarılmaya başlamadı.
Acaba ipi makinenın bir yerinden mi geçirmem lazım?

Eki Görüntüle 1936664

Sorunu tam olarak anlamadım ama resimde görüldüğü şekil ile sarılması lazım.

Sorunu tam olarak anlamadım ama resimde görüldüğü şekil ile sarılması lazım.
Hocam yine Sağolun uzun uzun, olta ile bakışmalarım sonucu sorunu çözdüm.
İpi tekerlekten geçirmem gerekiyormuş. Daha önce hiç olta kullanmadığım için zor anlıyorum. Bugün ilk defa tutmaya gideceğim. Umarm sorun yaşamam
IMG_20230908_161330.jpg

IMG_20230908_161102.jpg

Geri
Yukarı