Opencore Big Sur Boot Edilemiyor

Boot maintanance Manager > Boot from file > USB'nizi bulup onu seçin > EFI bölümünü seçin > EFI klasörü > OC ya da CLOVER klasörü > OpenCore.efi ya da CLOVERx64.efi

Boot maintanance Manager > Boot from file > USB'nizi bulup onu seçin > EFI bölümünü seçin > EFI klasörü > OC ya da CLOVER klasörü > OpenCore.efi ya da CLOVERx64.efi
Yaptım hocam ama bilin bakalım hangi ekran geldi...
Hocam ben acaba neyi yanlış yapıyorum siz bana buradan adım adım anlatır mısınız neyi nasıl yapacağımı videoyu izledim, rehberleri okudum fakat hala o ekran geliyor.

Clover'da da kırmızı hatayı verdiyse bu sefer geçen mesajda attığım imaj ile deneyebilirsiniz o zaman. Onda da aynı şekilde olursa diskte bir EFI bölümü oluşturup ona bootloaderı atıp öyle deneriz.

Clover'da da kırmızı hatayı verdiyse bu sefer geçen mesajda attığım imaj ile deneyebilirsiniz o zaman. Onda da aynı şekilde olursa diskte bir EFI bölümü oluşturup ona Bootloader'ı atıp öyle deneriz.

Efendim ben bu işlemi zaten OpenCore'de yani sizin attığınız Technopat rehberinde yapmıştım. Hiç Clover falan katmadım işin içine.
Clover'de ekran kartı ve benzeri şeylerimi tanıtmayı pek yapamıyorum çünkü hocam karışık geliyor.

Son düzenleme:
Hocam son attığım Clover olan EFI'yi de denemenizi istemiştim. Sonuçta OpenCore ile boot edemiyoruz, Clover denemek de bir seçenek.
Ya da direkt hazır Clover EFI'si ile deneyebilirsiniz.
5, 6, 7, 8, 9 Chipsets (by MaLd0n)
Clover'da halledemediğiniz ayarları da çözmeye çalışırız, eğer yine de OpenCore istiyorsanız USB olmadan boot etmeyi deneyebilirsiniz. Yani diskte bir EFI bölümü oluşturup o EFI bölümüne OpenCore EFI'sini atıp boot etmeyi deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam son attığım Clover olan EFI'yi de denemenizi istemiştim. Sonuçta OpenCore ile boot edemiyoruz, Clover denemek de bir seçenek.
Clover Menuye girdi, açtım. Mac Os Catalina Setupu seçtim ve yazılar aynen bu şekilde durdu.
1655069484803985065247522650168.jpg

Tamamdır, yarın bir incelerim. Şu an geç oldu.

Peki hocam iyi geceler Allah rahatlık versin.
@e.n.e.s Hocam uzun uzun araştırdım ve sonra ekran kartımın Catalina'yı desteklemediğini öğrendim. Bu yüzden High Sierra yükledim fakat bu sefer Clover boot ile yükledim. Ancak hiçbir şekilde ekran kartımı tanıtamadım. Nasıl yaparız bunu

Son düzenleme:
Hocam Catalina'da normal olarak desteklemiyor zaten. Dediğim gibi yama ile yapılıyordu.
High Sierra'da ATI kartların tanıtılmasıyla ilgili pek bir deneyimim yok, Clover Configurator ile configinizi açıp Graphics kısmından Inject ATI'yi tikleyip FB Name kısmından da Cedar seçip deneyebilirsiniz.

Hocam Catalina'da normal olarak desteklemiyor zaten. Dediğim gibi yama ile yapılıyordu.
High Sierra'da ATI kartların tanıtılmasıyla ilgili pek bir deneyimim yok, Clover Configurator ile configinizi açıp Graphics kısmından ınject ATI'yi tikleyip fb name kısmından da cedar seçip deneyebilirsiniz.

Hocam bunu inject ATI'li dediğiniz kısmı yapmıştım zaten ama olmadı. Bende hala yedekten bir Catalina USB'si duruyor. Tekrar Catalina kursam bana attığınız GitHub adresindeki adımları anlatabilme şansınız var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı