Çözüldü OpenCore Intel Ice Lake ekran kartı tanıtmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
5 defa rastgele ID denedim ama maalesef boot etmedi ya da sistem açılmadı.

Ekran siyahsa bu kodu gir nvram<7c<boot argsa -igfxblr bir de bilip bilmeden cevap vermeniz hiç hoşuma gitmiyor bazı argümanlarla işe yaramayan ID'ler çözülebiliyor siyah ekransa bu kodu yaz ve ID'yi tekrar Config'e geçir.

Son düzenleme:
Ekran siyahsa bu kodu gir nvram<7c<boot argsa -igfxblr bir de bilip bilmeden cevap vermeniz hiç hoşuma gitmiyor bazı argümanlarla işe yaramayan ID'ler çözülebiliyor siyah ekransa bu kodu yaz ve ID'yi tekrar Config'e geçir.

Şimdi ise yazılar geliyor ama bir türlü boot etmiyor.

Bilip bilmeden yazmıyoruz, bütün ID'leri denedikten sonra hala çalışmıyorsa başka birşeyde sorun arayabiliriz.

Tamam da sen demiyorsun ki siyah ekran alıyorsanız yapacak bir şey yok. Farklı ID'leri deneyin dersen sürekli adama boşa zaman kaybı yaşatırsın. Bir de yer orası değil, EFI/BOOT/BOOTx64.efi.
@Applemoruq Gelişmiş kısmındaki Fake ID'yi 0x8A56 yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Fake ID denesin demedim ki Hackintool'da ki ID'lerin hepsini denesin dedim ve arkadaş siyah ekran veriyor dememiş. Yani normal ID'leri denedikten sonra Fake ID denemesi daha mantıklıdır diye düşündüm.
Bir de yer orası değil, EFI/BOOT/BOOTx64.efi.
Evet değil ama konumuz da bu değil. Bir an dalgınlıkla yanlış yazmış olabilirim :).
Kleyn rica etsem Discord adresini atar mısın bir şey soracağım çok önemli yardım edebilirsen 1 aylık GAME+ hediye ederim sana.
Özel mesaj istemek yasak, bu mesajın yarına kadar dayanırsa belki görecektir ama sanmıyorum, birkaç saat içinde ceza yemiş olabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı