Orijinal buji nereden bulunur?

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
LPG İridyum buji alacağım fakat o kadar çok buji var ki insanın kafası karışıyor, en son bir satıcıyla konuştum, ben bu ürünün orijinalliğini bilmem, bilecek adam varsa onu da bilemem dedi.
Bosch ürüne kesinlikle güvenmiyorum, orijinal olmama ihtimali çok yüksek.
Denso veya NGK düşünüyorum fakat NGK'de bile soru işareti var kafamda. Bosch gibi yaygın ve sahte olma ihtimali yüksek.

Merhaba. Burada gözden kaçan önemli bir nokta şudur; siz TV, laptop, flash bellek, vb. markasını seçmiyorsunuz ki hocam, arabanızın orijinal markasına göre, kendi orijinal ateşleme sistemine göre fabrikasınca en uygun seçilmiş olan bujiyi yıllar boyu kullanabilmek için seçiyorsunuz, bu sonradan LPG tadilatı olsa bile sonuç değişmez. Bu nedenle değişik markalı başka alternatiflerini satın almaya ben pek katılamıyorum. Örneğin Renault Broadway markası araca, araç elektronik ateşlemesine göre champion markası belirli buji tırnak aralığı olarak seçmişse eğer, bu araç hurdaya, perte çıkıncaya kadar ayni ve orijinal olan bu bujisini kullanırsınız. 2017'de sattığım Broadway'de bujileri devamlı fabrika çıkışındaki orijinal olanıyla sanayiden satın alıp değiştirdim ve satılıncaya kadar buji konusunda hiç bir sıkıntıyı da çekmedim.

Ancak, örneğin ateşlemedeki buji kablo takımını yenisiyle değiştireceğiniz zaman, klasik veya elektronik ateşlemeye en uygununda kalmak kaydıyla, kaliteli olduktan sonra istediğiniz markayı seçebilirsiniz, buji hassasiyeti buji kablosunda da kendi, fabrikanın orijinal markasında yine olacak şeklinde şart değildir, bunun seçiminde özgürsünüz. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba. Burada gözden kaçan önemli bir nokta şudur; siz TV, laptop, flash bellek, vb. markasını seçmiyorsunuz ki hocam, arabanızın orijinal markasına göre, kendi orijinal ateşleme sistemine göre fabrikasınca en uygun seçilmiş olan bujiyi yıllar boyu kullanabilmek için seçiyorsunuz, bu sonradan LPG tadilatı olsa bile sonuç değişmez. Bu nedenle değişik markalı başka alternatiflerini satın almaya ben pek katılamıyorum. Örneğin Renault Broadway markası araca, araç elektronik ateşlemesine göre champion markası belirli buji tırnak aralığı olarak seçmişse eğer, bu araç hurdaya, perte çıkıncaya kadar ayni ve orijinal olan bu bujisini kullanırsınız. 2017'de sattığım Broadway'de bujileri devamlı fabrika çıkışındaki orijinal olanıyla sanayiden satın alıp değiştirdim ve satılıncaya kadar buji konusunda hiç bir sıkıntıyı da çekmedim.

Ancak, örneğin ateşlemedeki buji kablo takımını yenisiyle değiştireceğiniz zaman, klasik veya elektronik ateşlemeye en uygununda kalmak kaydıyla, kaliteli olduktan sonra istediğiniz markayı seçebilirsiniz, buji hassasiyeti buji kablosunda da kendi, fabrikanın orijinal markasında yine olacak şeklinde şart değildir, bunun seçiminde özgürsünüz. Kolay gelsin.

Hocam ben bir eş...lik ettim yağ değişiminde ustaya bujileri de değiştir dedim ne taktı bilmiyorum arabanın çekişinde düşme var bunu hissettim. LPG dönüşümü sonrası bu bahane ile kaliteli bir buji takmak istiyorum aracıma, servisle henüz görüşmedim burada VW bayii var oraya da soracağım.

Merhaba, estafullah hocam, ama aracınız VW ise oradaki VW bayiinde veya VW servisinde, bu marka ve model araçlarda hangi bujinin kullanılması (Bosch gibi) bir tavsiye ile öneriliyorsa (LPG ile yakıt türü olan benzinin değiştirilmesinde başka bir buji markası önerilirse siz de mutlaka onu seçersiniz) mutlaka siz de onu kullanın. Bu önemli seçim aracın genel performansı ve her şartta bu aracın genel çekişinde mutlaka önemli bir farkı getirecektir şeklinde düşünüyorum. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı