Ortaöğretim kurumları uzaktan eğitime geçiş yapacak mı?

Bence bu dönem için tamamen tatil edilmeli. Çünkü o şehirlerde olan öğrenciler nasıl derslerine çalışacaklar, o insanların belki tüm sülalesi katledildi. Ders çalışmak için de belli bir psikoloji gerekiyor. Yaralarımız bir nebze daha sarıldıktan sonra başlamalı eğitim.

Katledildi dememe takılanlar olursa şayet: Ben insanların rant kavgasından, liyakat eksikliğinden, düşüncesiz devlet yöneticileri, mütehahhitler tarafından katlediğini düşünüyorum.

Bencede bu dönemin kapatılması gerekiyor ülkede her şehirden yakınlarını kaybedenler oldu. Tam anlamıyla her şeyin toparlanıp bir sonraki eğitim dönemine tam girilmeli. Ayrıca üniversiteler dönem sonuna kadar uzaktan eğitime geçtiler.

Bence bu dönem için tamamen tatil edilmeli. Çünkü o şehirlerde olan öğrenciler nasıl derslerine çalışacaklar, o insanların belki tüm sülalesi katledildi. Ders çalışmak için de belli bir psikoloji gerekiyor. Yaralarımız bir nebze daha sarıldıktan sonra başlamalı eğitim.

Katledildi dememe takılanlar olursa şayet: Ben insanların rant kavgasından, liyakat eksikliğinden, düşüncesiz devlet yöneticileri, mütehahhitler tarafından katlediğini düşünüyorum.

Yıkımın olduğu yerdelerde bence de tamamen tatil olmalı.

Yıkımın olduğu yerdelerde bence de tamamen tatil olmalı.
Bence tüm ülkede tatil edilmeli tüm kademeler. Sadece oralarda tatil olursa öğrenciler büyük kopukluk yaşarlar. Bu dönem içerisinde de psikologlar, öğrencilere manevi destek vererek psikolojilerini bir nebze de olsa -ki ne kadar düzelir bilemiyorum- düzeltmelerine yardımcı olmalı. MEB'de öğrencilere bu dönem içerisinde kaynak desteği sağlayarak öğrencilerin okuldan kopmamalarını sağlamalı. Ve bu senelik tüm sınavlar yani YKS, LGS ve Yetenek Sınavları askıya alınmalı.

Eklemek istedim: Öğrencilerin kaybı sadece yarım dönem olmalı. 2023-24 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminde sınavlar yapılmalı şayet yaralarımızı bir nebze sarabilmiş olursak.

Geri
Yukarı