Overlock yaparsak ne olur?

Ekran kartına yapmanı tavsiye etmem.

İşlemcin için güzel bir soğutucun varsa yapabilirsin.

Eğer doğru yapılırsa performansta gözle görülür artışlar ortaya çıkar. Ancak bunun yanında ise işlemcinin veya ekran kartının güç tükemi artar ve buna bağlı olarak ısınmaya başlar.
Eğer yanlış yapılırsa ve soğutma yeterli değilse işlemciyi yanması olabilecek şeydir.
Eğer işlemciniz eski değilse ve artık ömrünü yitirmediyse ben açıkçası pek önermem. Risk var işlemcinin Boost clock değeri ile yetnin derim. Ama eğer işlemciniz eskiyse ve soğutmaya güvenmiyorsanız abartmadan 200 250 MHz olmak üzere o.c yapabilirsiniz. Ben güveniyorum eski zaten işlemci seneye yenileyeceğim 600MHz'e yakın bir hız aşırtma uyguladım.
Profesyonel veya bu konuda bir sürü o.c yapmış ve hala bir sorun yaşamamış doğru yapan kişilerle yapın tek başınıza yapmayın. Çok ince ayar ister ve yanına da güçlü bir soğutma.
Eski parçalar her zaman iyidir. En basit o.c onlarla yapılır :D.
Senin sistem de çok dengesiz ya.

Eğer doğru yapılırsa performansta gözle görülür artışlar ortaya çıkar. Ancak bunun yanında ise işlemcinin veya ekran kartının güç tükemi artar ve buna bağlı olarak ısınmaya başlar.
Eğer yanlış yapılırsa ve soğutma yeterli değilse işlemciyi yanması olabilecek şeydir.
Eğer işlemciniz eski değilse ve artık ömrünü yitirmediyse ben açıkçası pek önermem. Risk var işlemcinin Boost clock değeri ile yetnin derim. Ama eğer işlemciniz eskiyse ve soğutmaya güvenmiyorsanız abartmadan 200 250 MHz olmak üzere o.c yapabilirsiniz. Ben güveniyorum eski zaten işlemci seneye yenileyeceğim 600MHz'e yakın bir hız aşırtma uyguladım.
Profesyonel veya bu konuda bir sürü o.c yapmış ve hala bir sorun yaşamamış doğru yapan kişilerle yapın tek başınıza yapmayın. Çok ince ayar ister ve yanına da güçlü bir soğutma.
Eski parçalar her zaman iyidir. En basit o.c onlarla yapılır :D.

Benim işlemci AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor 3.20 GHz yapılır mı bilgisayar soğutma derken ne kadar soğuk olmalı.
Ben soğutmama güvenmiyorum işlemcide zaten eski 200 MHz mı uyguluyum.

Senin sistem de çok dengesiz ya.

Aşırı fazla dengesiz hangi insan 10 senelik işlemciye sıvı soğutma almak ister ki :D.
Zaten 1 sene civarı götürmesi için upgrade yapılmış bir şey. Yaza Allah nasip ederse elimde olan parayla maksimum performans alacağım işlemci anakart ve RAM'leri alacağım. O zaman dengelenecektir.
Bizim kitapta 1 malı alınca bozulana kadar kullanmak var :D.

Aşırı fazla dengesiz hangi insan 10 senelik işlemciye sıvı soğutma almak ister ki :D.
Zaten 1 sene civarı götürmesi için upgrade yapılmış bir şey. Yaza Allah nasip ederse elimde olan parayla maksimum performans alacağım işlemci anakart ve RAM'leri alacağım. O zaman dengelenecektir.
Bizim kitapta 1 malı alınca bozulana kadar kullanmak var :D.
O sıvı soğutmayla 4 GHz'e çıkarsın bu arada.

Fotoğrafını atsana kasanın. :D

O sıvı soğutmayla 4 GHz'e çıkarsın bu arada.

Fotoğrafını atsana kasanın. :D.

4GHz'ye çıkarım ama bir şekilde kendini sınırlandırıyor. Nedenini bende anlamış değilim. Tüm 4GHz denemelerimde siyah ekran ile karşılaştım. Tepkisiz sadece siyah ekran. Normalde RAM değiştirdiğimde uyumlu olsun diye 3, 48 üzeri görmüyordu RAM 1200MHz olarak çalışıyor bir de :D.

1608036612590.png

1608036793645.png

1608036792706.png

Sondaki fotoğraf shot on S3 mini olduğundan bu kadar bulanık :D.

Hız aşırtma işlemi bilgisayarının işlemcisi veya ekran kartı daha yüksek frekansta çalışıyor iyi bir soğutman yoksa tavsiye etmem çünkü daha fazla ısınacaktır ayrıca işlemcinin ve ekran kartıın çarpan kilidinin açık olması gerekir bunun için lütfen işlemcini ve ekran kartını belirt.

i5-2430M ile GT 520MX olur mu?

i5-2430M ile GT 520MX olur mu?

Laptoplara yapılmaz, yapmamalısınız. Hem soğutma sistemi gelişmiş değil hem de her Intel işlemci o.c desteleklemiyor.

4GHz'ye çıkarım ama bir şekilde kendini sınırlandırıyor. Nedenini bende anlamış değilim. Tüm 4GHz denemelerimde siyah ekran ile karşılaştım. Tepkisiz sadece siyah ekran. Normalde RAM değiştirdiğimde uyumlu olsun diye 3, 48 üzeri görmüyordu RAM 1200MHz olarak çalışıyor bir de :D.

Eki Görüntüle 781885

Eki Görüntüle 781894

Eki Görüntüle 781895

Sondaki fotoğraf shot on S3 mini olduğundan bu kadar bulanık :D.

Fakir hissettim.

Fakir hissettim.

Fakir hissetmeye gerek yok. Gördüğün görsel parçaların hepsini toplam 3 4 ton moloz taşıyarak elde ettim :D. Eninde sonunda seninde iyi bir bilgisayarın olur.
Bir de aileyi ikna etme olayı var 3 sene sonra ancak upgrade yapabildim.

Geri
Yukarı