Oyun için masaüstü vs PS5

johnnysack

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyun oynamak için bilgisayarım var oyunları rahat rahat donmadan oynayabiliyorum RDR2 gibi. Güzel de bir sistemim var ama şu sıralar fiyatlar artmadan yeni yılın öncesinde PS5 alsam mı diye düşündüm. Daha önce hiç konsolum olmadı maddi olarak beni çok zorlamaz. İşten güçten fazla vaktim olmuyor kullanmaya ama alınır mı? Yoksa PC varken saçma mı olur düşüncelerinizi merak ettim teşekkürler.

PC oyunculuğu yükselişte. Konsol oyunları PC'ye çıkmaya başladı. Şu durumda tüm oyunları açacak bir bilgisayar varsa konsol gereksiz masraf.

Canın istemiş ki konu açmışsın burada püf nokta şu;

maddi olarak beni çok zorlamaz.

Genelde konu açanların maddi sıkıntısı oluyor zaten PS5 konusu açan %99 PS5 değil PC alıyor oyunlar da nazaran daha pahalı. Şimdi senin durumuna gelirsek;

Eğer online oyun oynuyorsan yarış, futbol, dövüş savaş v.s ve evine arkadaşların misafir falan da geliyorsa kesinlikle PS5 almalısın. PC ile insanlarla vakit geçirmek daha sıkıntı bilen var bilmeyen var en cahil insana ver gamepadi Mortal Kombat oynar 😀 Anlamışsındır.

Eğer birlikte oynayacak tanıdık yok, misafir yok, online oynayacağın oyun yok, e vaktin de yok o zaman boş.

Yazına ortak olabilirim, benimde 6700XT'li bilgisayarım var. Küçükken hep konsol hayali kurardık fakat gerçekten fazla vaktim olmadığı için PS5'ten kendimi çektim alabilecek durumdayken. Ama bu senin için aynı olmayabilir lakin ben bilgisayarda genelde hep online FPS + LoL oynadım bundan dolayı da çabuk sıkılacağımı düşünüyorum. Konsolun rahatlığı çok başka, akıcı oynayabileceğin bir monitörün varsa o zaman alınabilir ve vaktin olmadığı için yorgunda oluyorken, ayaklarını uzatıp oyun oynamak daha keyifli olabilir :)

Yazına ortak olabilirim, benim de 6700XT'li bilgisayarım var. Küçükken hep konsol hayali kurardık fakat gerçekten fazla vaktim olmadığı için PS5'ten kendimi çektim alabilecek durumdayken. Ama bu senin için aynı olmayabilir lakin ben bilgisayarda genelde hep Online FPS + LoL oynadım bundan dolayı da çabuk sıkılacağımı düşünüyorum. Konsolun rahatlığı çok başka, akıcı oynayabileceğin bir monitörün varsa o zaman alınabilir ve vaktin olmadığı için yorgunda oluyorken, ayaklarını uzatıp oyun oynamak daha keyifli olabilir :)

Benim de 6650 XT ekran kartım. Online oyunları oynamayı bıraktım dediğin gibi LoL oynadım uzun zaman. Kitleden dolayı bıraktım. Artık hikayeli oyunlara yöneldim Witcher 3, RDR2 gibi. Güzel 165 Hz ASUS monitörüm var ama öyle ayaklarımı uzatıp oynayabileceğim bir alan yok maalesef :D odamda yine masaüstünde oynayabilirim.

Benim de 6650 XT ekran kartım. Online oyunları oynamayı bıraktım dediğin gibi LoL oynadım uzun zaman. Kitleden dolayı bıraktım. Artık hikayeli oyunlara yöneldim Witcher 3, RDR2 gibi. Güzel 165 Hz ASUS monitörüm var ama öyle ayaklarımı uzatıp oynayabileceğim bir alan yok maalesef :D odamda yine masaüstünde oynayabilirim.
O zaman bence gereksiz olur. Benim ekstra ayak uzatıp oynayabilecek alanım da var ama artık eskisi kadar oyun oynayacak vaktim olmadığı için bütçeyi telefone ayıracak gibi duruyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı