Oyun için Seagate 8TB Iron Wolf alınır mı?

Arkadaşlar 2 tane 2TB+2TB toplamda 4TB M.2 SSD mevcut fakat bana yeterli değil çok fazla oyun kurduğum için. 8TB ayrıca HDD almak istiyorum oyun için sizce bu HDD nasıl? Uzun ömürlü ve kaliteli olması önemli benim için.

Oyun için HDD kullanmanızı tavsiye etmem. Yükleme ekranları, oyunun açılması, bir sonraki bölüme/sahneye geçiş gibi yerlerdeki uzun bekleme süreleri insanı çıldırtabiliyor.

Oyun için HDD kullanmanızı tavsiye etmem. Yükleme ekranları, oyunun açılması, bir sonraki bölüme/sahneye geçiş gibi yerlerdeki uzun bekleme süreleri insanı çıldırtabiliyor.

Açıkçası ben de 1TB WD model HDD mevcut 7200RPM hiç de öyle bir şey dedirtmedi inanınki gayet de memnunun hızından. Sadece oyun kurarken ve dosya aktarırken biraz yavaş o kadar.

8TB olan fiyatı nedir?

4.300 TL.

Açıkçası ben de 1TB WD model HDD mevcut 7200RPM hiç de öyle bir şey dedirtmedi inanınki gayet de memnunun hızından. Sadede oyun kurarken ve dosya aktarırken biraz yavaş o kadar.
Memnunsanız alabilirsiniz o hâlde. Şahsen kendi deneyimlerimde, Forza Horizon 5'in açılırken ana menüye gelmesi bile HDD üzerinde dakikalarca sürüyor. Oyunlar yarışlar başlamak bilmiyor. SSD üzerinde saniyeler sürüyor. Siz böyle bir tecrübe yaşamıyor iseniz ne mutlu size.

Açıkçası ben de 1TB WD model HDD mevcut 7200RPM hiç de öyle bir şey dedirtmedi inanınki gayet de memnunun hızından. Sadece oyun kurarken ve dosya aktarırken biraz yavaş o kadar.

4.300 TL.
4300 fiyat hakkında bilgim yok, Ancak wd purple modeli, 10tb olanı 3970, 8tb olan 3289 olarak gözüküyor. Videolarına bakıp tercih edebilirsiniz. Bahsettiğiniz ürünün linkini atma şansınız var mı?

Memnunsanız alabilirsiniz o hâlde. Şahsen kendi deneyimlerimde, Forza Horizon 5'in açılırken ana menüye gelmesi bile HDD üzerinde dakikalarca sürüyor. Oyunlar yarışlar başlamak bilmiyor. SSD üzerinde saniyeler sürüyor. Siz böyle bir tecrübe yaşamıyor iseniz ne mutlu size.

Şimdi şöyle bir şey de var oyunların boyutları artık çok yüksek 3 tane oyun yaklaşık 500 GB bunlara hiçbir SSD yetiştiremeyiz bir, ikincisi mevcut SSD slotum 2 adet zaten 4 adet slot olsa tabii ki hepsini SSD yaparım. Bu böyle 2 TB SSD'ler ile olacak iş değil gerçekten ben de 4TB SSD ve 1TB hard disk var ben daha çoğu oyunu kuramadım bile söylediğim zaman herkes ooo falan diyor ama inanın ki yüksek kapasiteli hafıza gerekiyor bu iş böyle çözümlenemez.

4300 fiyat hakkında bilgim yok, ancak WD Purple modeli, 10TB olanı 3970, 8TB olan 3289 olarak gözüküyor. Videolarına bakıp tercih edebilirsiniz. Bahsettiğiniz ürünün linkini atma şansınız var mı?

Tabii ki hocam buyurun.

Şimdi şöyle bir şey de var oyunların boyutları artık çok yüksek 3 tane oyun yaklaşık 500 GB bunlara hiçbir SSD yetiştiremeyiz bir, ikincisi mevcut SSD slotum 2 adet zaten 4 adet slot olsa tabii ki hepsini SSD yaparım. Bu böyle 2 TB SSD'ler ile olacak iş değil gerçekten ben de 4TB SSD ve 1TB hard disk var ben daha çoğu oyunu kuramadım bile söylediğim zaman herkes ooo falan diyor ama inanın ki yüksek kapasiteli hafıza gerekiyor bu iş böyle çözümlenemez.

Tabii ki hocam buyurun.

Western Digital 3.5" 10 TB Purple WD102PURZ SATA 3.0 7200 RPM Harddisk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Şu üründe güzelde, Satıcı hakkında bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı