Oyun modelleme için Blender öğrenmek şart mı?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Oyun yapak istiyorum fakat aklım modelleme kısmında kaldı. Sizce hazır assetler mi kullanmalıyım yoksa Blender ile kendim mi modellemeliyim? Herhangi bir avantajı olur mu? Seneye YKS gireceğim için çok zamanım olmuyor.

Karışık kullanabilirsin büyük yapıları asset satın alırsın özgün şeyleri kendin modellersin yoksa tamamen asset ile oyun yaparsan Erzurum gibi bir şey çıkar ortaya.Ha bi de zamanında oyun yapmaya yeltenen biri olarak oyun işi büyük ekipsiz yapılcak birşey değil gerçekten büyük ölçekli yatırım zaman ve emek lazım

Hazır assetlerle önemli bir yere gelmen zor.
Kaldı ki oyunlarda ki modeller sadece Blender ile yapılmıyor.
3DS Max, maya, tarzı programlar önplanda kalıyor başlangıç olarak Blender öğrenebilirsiniz sınavdan sonra öğrenirsin.

3DS Max, maya, tarzı programlar önplanda kalıyor başlangıç olarak Blender öğrenebilirsiniz sınavdan sonra öğrenirsin.

Arkadaş çok güzel açıklamış bu arada hocam çok konu dışı olacak ama isminiz tanıdık geldi hiç CS:GO'da public sunucularında adminlik gibi bir şey yaptınız mı?

Hocam zaten tek başıma büyük bir proje yapmayı düşünmüyorum. Ufak tefek oyunlar, güzel olursa Play Store'ye falan koyarım.

Karışık kullanabilirsin büyük yapıları asset satın alırsın özgün şeyleri kendin modellersin yoksa tamamen asset ile oyun yaparsan Erzurum gibi bir şey çıkar ortaya. Ha bir de zamanında oyun yapmaya yeltenen biri olarak oyun işi büyük ekipsiz yapılacak bir şey değil gerçekten büyük ölçekli yatırım zaman ve emek lazım.

YKS'den sonraya bırakmak mantıklı geldi. Şimdilik hazır assetler ile oyunlar yapacağım sanırım. Ya da ilerde büyük proje yapmak istersem de blender öğrenmem ekiple falan yaparım.

Arkadaş çok güzel açıklamış bu arada hocam çok konu dışı olacak ama isminiz tanıdık geldi hiç CS:GO'da public sunucularında adminlik gibi bir şey yaptınız mı?

Yok hocam şimdiye kadar CS:GO doğru düzgün oynamadım bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı