Oyun Oynarken Arka Plandaki Programlar

• Konuyu başlatan gamer görkem eren
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 9B
G

gamer görkem eren

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba benim sorunum oyun oynarken arkadaki programları kapatamıyorum ve galiba oyunlar ondan kasıyor. Hangi programı önerirsiniz game booster demeyin hiçbir faydasını göremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalıcı olarak arka planda çalışan işlemleri sonlandırmak, bilgisayarınız yeniden açıldığında otomatik olarak başlatmamak için "Çalıştır" kısmından "msconfig" yazarak bilgisayarınızda çalışan bütün işlemleri görebilirsiniz. Açılan sekmede "Başlangıç" kısmına gelerek bilgisayarınız açılırken çalıştırılacak işlemleri belirleyebilirsiniz.

Arkadaş açılıştaki programlardan bahsetmiyor, kapatamıyorum diyor.
Eğer kapanmayan programlar var ise Kill Process gibi programlar ile kapatabilirsiniz veya tamamen kaldırabilirsiniz.

Oyunlarda kasmasının 3-5 nedeni olabilir.

Ekran kartı sürücüsü veya DX güncel değildir.
Oynadığınız oyunun son sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz. Her zaman son patch'ları kullan. Hatalar giderilir.
Belki virüs girmiş olabilir, sizden habersiz sistemi yük altına sokuyor olabilir. Uyumsuzluklar ortaya çıkarabilir.

Veya sisteminiz o oyun için yetersiz kalıyor olabilir.
Hangi oyunu hangi ayarlarda kaç FPS ile oynadığını yazarsan normal oldup olmadığını iletiriz.

1- Kasamı değiştirip zalman z11plus aldım 6 fan olduğu için ve kasa 0 tertemiz olduğu için toz felan olmadığı içinde kasma azaldı.

2- DX güncel değil. Directx'imi 11.0 görüuor bana DX 11.1'i atar mısınız ?

3- İntel Core i7 2600 CPU, Sapphire HD 7850 2 gb o.c. ekran kartım var , Asus p8z77v-lx ankartım var ve 8 GB 1333mhz RAM'im var ve Sandisk 120 GB Extereme SATA 3.0 SSD'm var. Sizce bu değerler normal mi ? deadpool=59 (kasınca 20ye felan iniyordu ama artık kasınca 47'ye felan inip hemen çıkıor) Remember me 60-90 falan (ama genelde 65-70 vsyn kapalı, kasınca 40 falan ama bu aralar kasmıyor kasınca ise 50'ye felan düşüp hemen çıkıyor) BF3 70-110 FPS, (vsync kapalı ) Crysis 3 vsync kapalı 35 FPS (yukarı bakarak yürürsem tavana yani 60'ı gördüm)
NOT: bu değerlerin hepsi ultra ayarlardaki değerlerdir hepsinin her şeyi en yüksektir (mssaa en yüksek mesela af en yüksek mesela) Metro last lightı unuttum pardon hep 35 ultra ayar af felan en yüksek tesellation of vsync of)

4- Virüs yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı