Python Oyun yapımı için Pygame mi, Kivy mi kullanılmalı?

Arda8

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: Monster Abra 17 İntel core İ7 10750h, NVDİA GTX 1650 refresh, 16 GB ram, 500GB Samsung m2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, başlığa yazdığım gibi 2D hikayeli bir platformer oyunu yapmak istiyorum fakat kütüphane kısmında kararsız kaldım. Bu oyun için hangisini kullanmalıyım?

Kivy'nin oyun yapımında kullanıldığını ilk defa duyuyorum. 2D Platformer için Pygame yeterlidir. Sıfırdan Python öğreneceksen hiç Python ile oyun yapmaya bulaşma ama halihazırda Python bildiğin için kullanmak istiyorsan en iyi tercihin şimdilik Pygame.

Bunlar ne la? Adamakıllı oyun motoru kullansana.

Hocam halihazırda Python biliyorken Python ile yazmak istiyorum. Unity falan öğrenmem uzun sürecek gibi duruyor.

Kivy'nin oyun yapımında kullanıldığını ilk defa duyuyorum. 2D platformer için pygame yeterlidir. Sıfırdan Python öğreneceksen hiç Python ile oyun yapmaya bulaşma ama halihazırda Python bildiğin için kullanmak istiyorsan en iyi tercihin şimdilik pygame.

Araştırdığım zaman 2D platformer yapan, pong yapan birçok kişi olduğunu gördüm.

Hocam halihazırda Python biliyorken Python ile yazmak istiyorum. Unity falan öğrenmem uzun sürecek gibi duruyor.

Araştırdığım zaman 2D platformer yapan, pong yapan birçok kişi olduğunu gördüm.

Godot oyun motorunu kullan, script python benzeri, motor hafif ve kullanışlı.

Cevaplar için teşekkürler Python kütüphaneleri yerine Unity kullanacağım. Hem C# öğrenirim hem de bir sonraki projelerimin önünü açacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı